کد مطلب: 147709
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۱
ایسنا/سیستان و بلوچستان
 
به گزارش ایران خبر، احمدعلی موهبتی در نشست بررسی وضعیت کرونای استان که با حضور قائم مقام وزیر بهداشت در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به مرز مشترک دو کشور با استان سیستان وبلوچستان و همچنین ورود و خروج قانونی و غیر قانونی اتباع بیگانه در استان از ابتدای شیوع کورونا در استان تا کنون اقدامات بسیار مطلوبی صورت گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان با توجه به ضعف مزمن زیر ساختها ی توسعه خواستار جذب بیشتر امکانات و منابع ملی به استان سیستان و بلوچستان شد.

وی گفت: علی رغم ارائه خدمات در مرزهای استان، پراکندگی حجم ارائه خدمات را مضاعف کرده است و با توجه به همکاری گسترده علما و روحانیون در تعطیلی مراسم، اماکن، بازارها، و رستورانها و هتل ها لازم است هم استانی های عزیز نیز از ترددهای غیر ضروری در سطح استان خودداری کنند و ارتباطات اجتماعی را محدود کنند تا از انتشار بیماری کاسته و شیب آن نزولی گردد.

آخرین وضعیت کرونا در استان با حضور قائم مقام وزارت بهداشت و استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران ادارات و فرمانداران( از طریق ویدئو کنفرانس) مورد بررسی قرار گرفت و در زمینه تشدید اقدامات پیشگیرانه تصمیماتی اتخاذ گردید.

منبع : خبرگزاری ايسنا