کد مطلب: 147530
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۱
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد
 
به گزارش ایران خبر، دکتر «پرویز یزدان‌پناه» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: تا کنون ۸۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است که از این تعداد ۵ بیمار با وجود تلاش شبانه روزی کادر درمانی متاسفانه جان باختند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: طی امروز دوشنبه چهارم فروردین ماه ۱۳ مورد جدید مثبت قطعی ابتلا به کرونا در این استان گزارش شده است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه تاکنون جواب همه ۶۳۵ مورد نمونه ارسال شده از استان به تهران آمده است، تصریح کرد: از مجموع این تعداد نمونه ارسال شده به تهران  ۸۶ مورد مثبت و مبتلا قطعی به کرونا در این استان اعلام شده و حدود ۱۰۰ نمونه دیگر به تهران ارسال شده که منتظر جواب آنها هستیم.

وی با اشاره به ۵ مورد مرگ مبتلایان به کرونا ویروس در استان تاکید کرد: از این تعداد  دو مورد در یاسوج، یک مورد  دهدشت، یکی در باشت و یک مورد هم در چرام ثبت شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  تاکید کرد: همه جانباختگان ناشی از کروناویروس بالای ۶۲ سال سن بوده و بیماری  زمینه ای داشتند.

یزدان‌پناه با اشاره به تفکیک بیماران مبتلا به کروناویروس در استان یادآور شد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در سطح استان ۴۶ مورد در بویراحمد(۲۳ مرد و ۲۳ زن)، ۱۷ مورد در کهگیلویه(۹ مرد و ۸ زن)، ۱۱ مورد در چرام( ۶ مرد و ۵ زن)، ۷ مورد در گچساران (۳مرد و ۴ زن)، ۳ مورد در دنا (۳ مورد مرد) و ۲ در باشت(۲ مورد زن) شناسایی شده اند.

وی ضمن توصیه به همه افراد برای توصیه های بهداشتی تاکید کرد: مردم استان باید همه توصیه های مسئولان ستاد مبارزه با کرونا را  رعایت کرده و حداقل تا دو هفته دیگر صد در صد در خانه بمانند.

وی گفت: کرونا به هیچ کس رحم نمی کند، اگر در خانه نمانیم خانه به خانه و شهر به شهر گسترده می شود، بین همه طبقات وجود دارد و تنها راه در امان ماندن از آن این است که در خانه بمانیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان این مطلب که کسانی که احساس کسالت میکنند نباید با کمترین علائم و بدون داشتن بیماری شدید به مراکز درمانی مراجعه کنند گفت:  بیش از ۴۰ درصد مبتلایان پس از مراجعه به مراکز درمانی به کرونا مبتلا شده اند.

یزدان‌پناه گفت: از مجموع ۸۶ نفر مبتلا به کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۲۱ نفر بهبودی کامل پیدا کرده، ۱۲ نفر در بیمارستان تحت مراقبت هستند و مابقی نیز در خانه ایزوله می باشند.

وی بیان کرد: چنانچه کسی با افراد مبتلا به کروناویروس تماس داشته باید حتما به مراکز درمانی مراجعه کند تا کنترل و چک شود. هم چنین مردم جهت غربالگری می توانند با مراجعه به سامانه سلامت وضعیت خود را بررسی کنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا