کد مطلب: 146667
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶
ایسنا/سیستان و بلوچستان
 
به گزارش ایران خبر، احمدعلی موهبتی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که در استانداری تشکیل شد با بیان اینکه تاکنون ۱۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا در سطح استان شناسایی شده است، اظهار داشت: ضروری است برای پیشگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، همه‌ی مراکز تجاری و مراسم و برنامه‌هایی که باعث تجمع افراد گردد پس از تشخیص دانشگاه های علوم پزشکی تعطیل شود و با افرادی که از این تصمیم سرپیچی کنند و سلامت جامعه را به مخاطره بیاندازند، برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.

وی افزود: همه‌ی مهمانسراهای ادارات و مراکز اقامتی باید تا زمان عادی شدن اوضاع تعطیل شود.

استاندار سیستان وبلوچستان تصریح کرد: مرخصی همه‌ی مدیران دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی لغو ‌و ماموریت کلیه مدیران نیز پس از موافقت استاندار انجام می‌شود.

موهبتی با ابراز گلایه از مسافرت برخی شهروندان به جنوب استان ادامه داد: علیرغم هشدارها و توصیه‌های بهداشتی صورت گرفته برای پرهیز از مسافرت های غیر ضرور، متاسفانه طی روزهای گذشته و با تعطیلی مدارس، برخی شهروندان به جنوب استان مسافرت کرده‌اند که این موضوع سلامت آنها و ساکنین این شهرها را به مخاطره انداخته است.

وی به احتکار برخی اقلام بهداشتی مانند ماسک و ژل ضدعفونی کننده توسط تعدادی افراد سودجو اشاره کرد و از دستگاه قضا خواست رسیدگی به این پرونده‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی زاهدان هم در این جلسه از نخستین مورد فوت بیمار با آزمایش کرونای مثبت در زاهدان خبر داد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری گفت: از ابتدای موج اخیر بیماری کرونا در استان تا کنون ۴۵۷ بیمار تنفسی حاد به مراکز درمانی  استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۲۰۶ نفر خدمات خود را به صورت سرپایی دریافت کرده اند و ۲۵۱ نفر نیز در بیمارستان های منتخب استان بستری شده اند. 

وی افزود: از مجموع بیماران تنفسی حاد که در کلّ استان بستری شده اند تا کنون ۱۶ مورد فوت شده اند که فوت این افراد هیچ ربطی به بیماری کرونا ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: تعداد کل موارد بیماران با آزمایش کرونای مثبت استان نیز تا این لحظه ۱۷ مورد بوده است که ۱۱ مورد آنان در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان‌ بوده اند.

منبع : خبرگزاری ايسنا