کد مطلب: 146550
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
رئیس سازمان بهزیستی گفت: با کمک بنیاد مستضعفان ۱۰ میلیارد تومان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا به حساب معلولان دارای ضایعه نخاعی و همچنین شدید و خیلی شدید واریز شد.
 

به گزارش ایران خبر، وحید قبادی‌دانا، بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به کمک بنیاد مستضعفان برای تهیه اقلام و وسایل بهداشتی به مددجویان بهزیستی گفت: با مساعدت بنیاد مستضعفان، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به حساب معلولان ضایعه نخاعی و همچنین معلولین شدید و خیلی شدید که در منزل نگهداری می‌شوند، واریز شد.

وی با اشاره به اینکه برای هر نفر ۲۵۰ هزار تومان تخصیص داده شده است، گفت: این مبلغ جهت تهیه وسایل و مواد ضدعفونی و ماسک برای پیشگیری از ابتلای ویروس کرونا برای این افراد واریز شده است.

رئیس سازمان بهزیستی تأکید کرد: قبلاً هم برای مراکز نگهداری معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی، بیماران روانی، مزمن و سالمندان مبلغی واریز شده بود.

قبادی‌دانا با اشاره به اینکه ۴۷ هزار نفر در این مراکز نگهداری می‌شوند، گفت: همچنین برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در شیرخوارگاه‌ها و مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سراسر کشور مبالغی به حساب خیریه‌هایی که متولی نگهداری این کودکان هستند، واریز شده تا برای تهیه اقلام و وسایل بهداشتی و مواد پیشگیرانه از ویروس کرونا هزینه کنند.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: برای کمپ‌های نگهداری از افراد دارای اعتیاد نیز علاوه بر صدور دستورالعمل و فوتی‌هایی که به آنها ابلاغ شده، اعتباری نیز برای تهیه اقلام بهداشتی به آنها داده شده است.

وی افزود: در مرحله قبل ۲۸ میلیارد ریال واریز شد و در مرحله جدید نیز ۱۰۰ میلیارد ریال معادل ۱۰ میلیارد تومان واریز شده است. در مجموع این اعتبار برای جامعه هدف بهزیستی که در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و همچنین افراد دارای معلولیت هستند، واریز شده است.

قبادی‌دانا همچنین از مشاوره رایگان برای افرادی که دچار اضطراب، استرس و اختلال شده‌اند، خبر داد و گفت: سامانه تلفنی ۱۴۸۰ آماده ارائه مشاوره‌های روانشناسی توسط روانشناسان به مردم در سراسر کشور است و افرادی که دچار استرس و اضطراب ناشی از ویروس کرونا هستند، می‌توانند با این سامانه تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوند.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: این سامانه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب آماده ارائه مشاوره به مردم است و تلاش می‌کنیم که بازده زمانی ارائه مشاوره تلفنی را افزایش دهیم تا افرادی که دچار اختلال شده‌اند و نیاز به مشاوره دارند، بتوانند از آن استفاده کنند.

منبع : خبرگزاری مهر