کد مطلب: 146257
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۳
انجمن حمایت از حقوق کودکان و چند سمن دیگر از وزیر بهداشت درخواست کردند تا به وضعیت بهداشتی کودکان در معرض آسیب برای پیشگیری از ویروس کرونا هرچه زودتر ورود کنند.
 

به گزارش ایران خبر، در این نامه آمده است: «با توجه به شرایط خاص به وجود آمده در کشور پیرو شیوع ویروس کووید -۱۹ جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در منطقه ۱۲ تهران که با هدف حمایت از کودکان و افراد در معرض آسیب در این منطقه فعالیت می‌کنند، لازم دانستند تا شرایط ویژه ساکنین این منطقه را در راستای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی این بیماری به استحضار برسانند.

با عنایت به تراکم جمعیتی بالا در این منطقه، شرایط اقتصادی نامناسب خانواده‌ها و کمبود و گرانی امکانات بهداشتی، دسترسی محدود به منابع اطلاعاتی موثق، مشکلات تغذیه‌ای و ضعف جسمانی، آمار بالای اشتغال کودکان (زباله‌گردی، دست‌فروشی، کار در کارگاه‌های زیرزمینی) و دیگر عواملی که شرایط را برای شیوع این ویروس در این منطقه و گسترش آن در سطح وسیع‌تر شهر فراهم می‌کند، ضروری است اقدامات تخصصی و فوری در خصوص موارد زیر انجام گیرد:

۱. اقدامات آموزشی و اطلاع‌رسانی گسترده در سطح منطقه (از جمله تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی جهت آشنایی افراد با علائم این بیماری و راه‌های ساده پیشگیری از ابتلاء به آن و هم‌چنین تهیه و نصب پوسترهای آموزشی در معابر پر تردد منطقه)

۲. توزیع رایگان وسایل بهداشتی از قبیل مواد ضدعفونی کننده، ماسک و انواع شوینده‌ها (از جمله اجرای طرح خانه به خانه توزیع اقلام بهداشتی با استفاده از ظرفیت سمن‌های فعال در منطقه، برپایی پایگاه‌های موقت محلی توزیع اقلام بهداشتی)

۳. ضدعفونی کردن مکرر مراکز پرتردد محله و مراکز خدمات‌دهی

۴. معرفی مراکز درمانی رایگان برای شهروندان ایرانی و اتباع مقیم و همچنین اطلاع‌رسانی در این خصوص به صورت گسترده

امید است با همکاری در این مسیر بتوانیم در کنترل همه گیری این ویروس مؤثر واقع شویم

از طرف انجمن حمایت از حقوق کودکان (خانه کودک شوش و خانه کودک ناصرخسرو)، خانه خورشید، انجمن حمایت از کودکان کار، مؤسسه آوای مهر تاک، آوای ماندگار دروازه غار و خانه کودک بهنام»

منبع : خبرگزاری مهر