کد مطلب: 146206
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۴
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، مجتبی دیده‌دار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از مثبت شدن ویروس کرونا در استان قم، بیمارستانی در خمین تجهیز و کلینیکی به منظور پذیرش بیماران کرونایی آماده شد که تمام بیماران مشکوک توسط پزشکان به این کلینیک ارجاع داده می‌شود.

وی افزود: در این کلینیک اقدامات اولیه انجام و آزمایشات لازم گرفته می‌شود و در صورت مشکوک شدن به بیماری نمونه برداری مولکولی انجام و به اراک ارجاع داده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خمین تصریح کرد: پس از دریافت جواب قطعی در صورت مثبت اعلام شدن جواب آزمایش، بیمار برای دریافت خدمات به بیمارستان خوانساری اراک منتقل می‌شود که از روز جمعه تاکنون ۱۲ فرد مشکوک به کرونا مورد آزمایش و نمونه برداری قرار گرفتند و خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مثبتی در این شهرستان اعلام نشده است.

دیده‌دار بیان کرد: از ابتدا با شیوع این بیماری در چین، اطلاع رسانی لازم از طریق پیام‌ها و بنرهای بهداشتی در سطح پایگاه‌ها به مردم ارائه می‌شد که متاسفانه ابتدا مردم توجه جدی به این ویروس نداشتند و پس از مثبت شدن این ویروس در قم، موضوع جدی‌تر مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا با روسای ادارات مکاتباتی صورت گرفته و شهرداری موظف شد تمام اماکنی که مردم با آن در تماس هستند از جمله اتوبوس‌های شهری، صندلی‌های انتظار ایستگاه‌های اتوبوس و ... را به صورت مرتب آخر روز ضدعفونی کنند و البته رعایت نکات بهداشتی و طریقه انجام این نکات به سایر ادارات نیز ابلاغ شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خمین خاطرنشان کرد: با توجه به موارد مطرح شده در شورای تامین مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها  و مدارس و سالن‌های ورزشی، کتابخانه‌ها و... و تغییر ساعت کاری ادارات از ساعت ۹ تا ۱۲، اطلاعیه‌ها و کلیپ‌های آموزشی در راستای آگاه‌سازی مردم آماده شده و در اختیار مردم قرار گرفته تا مردم از مراجعه غیرحضوری به خارج از منزل بپرهیزند و شاهد ازدحام جمعیت نباشیم.

دیده‌دار ادامه داد: محدودیت‌هایی نیز در ملاقات با بیماران در بیمارستان‌ها اعمال شده و همچنین با توجه به اینکه کلینیک به عنوان مرکز پذیرنده بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده، برنامه‌ریزی شده در مرکز غربالگری در هر شیفت یک متخصص بیماران را پذیرش کند تا از ازدحام جمعیت در این مرکز نیز جلوگیری شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا