کد مطلب: 146066
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
ایسنا/سیستان و بلوچستان
 
به گزارش ایران خبر، محسن حیدری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره 53 این اداره کل اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از روز چهارشنبه وزش باد شدید در زاهدان و نواحی مرکزی استان آغاز می شود که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت و افزایش موقتی دمای هواست.

وی ادامه داد: با توجه به سرعت باد و محدوده وزش آن پیش بینی می شود کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی زاهدان-نهبندان، زاهدان-بم و ایرانشهر-بم قابل توجه باشد و تردد در برخی نقاط با اختلال همراه شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری و در رفت و آمدهای جاده ای نیز احتیاط شود.

حیدری افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی این شرایط روز سه شنبه در مناطق غربی استان رخ می دهد و مانند زاهدان و نواحی مرکزی تا پنج شنبه ادامه دارد.

وی در ادامه به نوسانات دمایی استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در 24 ساعت گذشته خاش با دمای 6.8 درجه سلسیوس خنک ترین شهر و راسک با دمای 29.3 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شدند.

منبع : خبرگزاری ايسنا