کد مطلب: 145882
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با سفته خبر داد و گفت: میزان صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق در سال آینده ۳۰ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۸ خواهد بود.
 
به گزارش ایران خبر، مهدی حسین نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:در حال حاضر عمده فعالیتهای صندوق در بخش وام‌های روستایی بوده و در این راستا حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه مصوب و پرداخت کرده‌ایم. در این راستا بخش های صنعت و شرکتهای توسعه عمران شهری نیز توانسته‌اند از مزایای صدور ضمانت نامه صندوق بهره‌مند شوند.

وی حمایت از زنان سرپرست خانوار را از جمله اولویتهای صندوق برشمرد و گفت: در بحث زنان سرپرست خانوار بسته حمایتی خوبی در نظر گرفته‌ایم به نحوی که تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان وام را ضمانت می‌کنیم و از آنها سفته می‌گیریم تا بتوانند کارشان را شروع کنند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون با تاکید بر ضرورت حمایت از بنگاههای تعاونی گفت: یکی دیگر از اولویتهای صندوق، نوآوری در بخش تعاون است که در این راستا صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون حمایت ویژه از طرح‌های دانش بنیان و نوآور را در دستور کار خود قرار داده است.

وی درعین حال گزارشی از آمار صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق ارائه کرد و گفت: برای امسال ۵۰۰ میلیارد تومان صدور ضمانت‌نامه برای شرکتهای مختلف مصوب کردیم که ۷۳ درصد آن تعاونی و ۲۷ درصد غیر تعاونی است. تاکنون نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر شده و مابقی در حال صدور است.

حسین نژاد درباره اهداف صندوق در سال آینده نیز گفت: هدفگذاری ما برای سال آینده این است که به هر میزان ضمانت‌نامه که امسال مصوب کردیم سال آینده ۳۰ درصد بیشتر از امسال خواهد بود.

به گزارش ایران خبر، برابر آمارها در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار تعاونی زنان در کشور فعالیت دارند که ۱۱ درصد تعاونی‌های فعال کشور را به خود اختصاص داده‌اند. صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، ضمانت تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با سفته را برای تعاونی‌های بانوان در اولویت قرار داده است. پیش از این نیز بانک توسعه تعاون از پرداخت ۵۰۰ فقره تسهیلات ۱۰‌ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد برای تعاونی‌های زنان خبر داده بود.

منبع : خبرگزاری ايسنا