کد مطلب: 145799
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
رییس قوه قضائیه با بیان این‌که تسیلم دشمن شدن هرگز در قاموس مجاهدان ما نبوده و نیست و هرکس در هرجایی که هست تا آخرین نفس در سنگر محبت اهل بیت (ع) و سنگر وظیفه شناسی، مجاهد محسوب می‌شود ادامه داد: جانباختگان مراسم تشییع تا آخرین لحظه در سنگر وظیفه شناسی و آنچه اهل بیت دوست داشتند، بودند و امروز خار چشم دشمنان این است که ببینند قضیه حاج قاسم قضیه یک فرد نیست، بلکه قضیه ملت بزرگ ایران است.
 
به گزارش ایران خبر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در دیدار با جمعی از خانواده جانباختگان مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان اظهار کرد: توفیق نصیب بنده شد که در جمع شما و خانواده شهید سلیمانی باشم و امیدواریم خداوند توفیق پیروی از راهی که شهید سلیمانی ترسیم کرد و راهی که پیموده است، را به ما داده و بتوانیم این راه را ادامه بدهیم.
وی افزود: عزیزانی که در مراسم تشییع باشکوه شهدای مقاومت شرکت کردند، نیتشان خدا و تعظیم شعائر دین بود و تجلیل از شخصیتی بود که محو در ولایت بود.
رئیسی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی یک انسان مجاهد، سالک واصل بود که حقیقتا چهره او خدایی بود و در مسیر خداوند گام نهاد و شرکت در تشییع او و تجلیل او، تجلیل از مقام شهادت، ایثار، جهاد، صبر، توکل و ایمان به خدا و ارزش های الهی بود.
رییس قوه قضائیه با اشاره به اینکه کسانی که در مراسم تشییع شهدای مقاومت شرکت کردند، خداوند قلب های آنان را هدایت کرد و خداوند دل ها را متوجه حاج قاسم سلیمانی کرد زیرا او با خدا بود بیان کرد: کسانی که در همه زمان ها در مراسم تکریم و تجلیل از حاج قاسم سلیمانی شرکت کنند، تجلیل از شخصیتی است که در تداوم مکتب عاشورا گام برداشته است.
وی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی حسابش را با خدا تنظیم کرده بود و خداوند دل ها را متوجه او کرد اظهار کرد: این کار تبلیغات و فعالیت ژورنالیتسی که در دنیا برای جذب نگاه ها انجام می شود، نیست. خداوند همه دل ها را متوجه حسین بن علی (ع) کرد و این تضمین حسین (ع) است که هر کس تا قیامت حسینی زندگی کند خداوند دل ها را متوجه او می کند و حرکت شهید سلیمانی در جهت امری است که حسین بن علی (ع) می خواست و راه خدا بود.
رئیسی با تاکید بر اینمه تجلیل حاج قاسم تجلیل یک فرد در مسیر حسین بن علی (ع) بود و هر گامی برداشتند، در مسیر خداست افزود: کسی که به طرف بیت الله الحرام، جهاد در راه خدا و قبر اباعبدالله الحسین (ع) گام بردارد، خداوند پاداش او را به عنوان کسانی که در راه خدا گام برداشته اند، می دهد لذا حضور جانباختگان مراسم تشییع شهدای مقاومت حضور در مسیر مورد رضای خداوند بود و در روایات مختلف دیدم که هر کس بر محبت آل محمد بمیرد، شهید است.
وی با بیان اینکه تسیلم دشمن شدن هرگز در قاموس مجاهدان ما نبوده و نیست و هرکس در هرجایی که هست تا آخرین نفس در سنگر محبت اهل بیت و سنگر وظیفه شناسی باشد، مجاهد محسوب می شود ادامه داد: این افراد(جانباختگان مراسم تشییع) تا آخرین لحظه در سنگر وظیفه شناسی و آنچه اهل بیت دوست داشتند، بودند و امروز خار چشم دشمنان این است که ببینند قضیه حاج قاسم قضیه یک فرد نیست، بلکه قضیه ملت بزرگ ایران است.
رییس قوه قضائیه ادامه داد: روز مراسم تشییع شهدای مقاومت در ایران و عراق، نشان دادن جلوه عظیم حضور مردم در مقابل دشمنان و امریکا بود و کسانی که در این مراسم جان خود را از دست داده اند، افرادی هستند که با اراده و قصد خود در این راه قدم برداشته اند و اینکه کسی با اخلاص، اراده در راستای تصمیمی، گامی بردارد و بخواهد با هدف مقدس که تجلیل از دین و ارزش های دینی و ایثار و شهادت، در مراسمی حضور پیدا کند و دچار حادثه شود، پاداشش قطعا با خداست.
رئیسی تصریح کرد: این افتخاری است که این عزیزان با اراده و تصمیم گام برداشته و تا لحظه جان دادن در دفاع از دین، ارزش های الهی و شعائر گام برداشتند و انسان های وظیفه شناس و دلداده به خداوند بودند و براساس روایات این افراد انسان های برگزیده هستند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: درخواست خانواده جانباختگان مراسم تشییع شهدای مقاومت مبنی بر محسوب شدن در زمره شهداء را پیگیری خواهم کرد.
منبع : خبرگزاری ايسنا