کد مطلب: 145753
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
ایسنا/سمنان
 
به گزارش ایران خبر، نادیا میرشجاع در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی 24ساعت گذشته حسین آباد کالپوش با 39.5 سانتیمتر برف بیشترین بارش برف را در این استان داشته است.
وی همچنین ادامه داد: در ایستگاه‌های ملاده و رضوان نیز به ترتیب 35 و 30 سانتیمتر بارش برف طی یک روز گذشته ثبت شده است.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان سمنان از بارش 34 میلی‌متری باران در ایستگاه رضوان خبر داد و افزود: در حسین آباد کالپوش با 32.5 ملیمتر و ملاده مهدیشهر با 16.5 میلمتر به ترتیب بعد از رضوان بیشترین بارندگی را در 24 ساعت اخیر داشتند.

وی با اشاره به شدت وزش بادها در این استان از دامغان به عنوان محل وقوع شدیدترین بادها با 94کیلومتر برساعت خبر داد و اضافه کرد: سرعت باد در سمنان نیز به بیش از 80کیلومتر برساعت رسید.

وی از فولادمحله با منفی 13درجه به عنوان سردترین نقطه استان نام برد و گفت: آرادان و گرمسار با 16 درجه گرمترین نقاط استان هستند. ضمن آنکه امروز در سمنان نیز کمینه و بیشینه دمای هوا به ترتیب منفی دو و 14درجه سانتیگراد است. البته برودت هوا در سمنان در روزهای گذشته تا منفی هشت درجه هم رسید.

میرشجاع در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص وضعیت جوی استان طی روزهای آتی گفت: شرایط جوی استان رو به پایداری است و این سامانه بارشی در حال خروج از آسمان استان است و لذا از امروز شاهد گرمترشدن هوا، پایان بارش‌ها و افزایش ابرها همراه با گاهی وزش شدید باد خواهیم بود.
وی از شدت بسیار بالای بادها در نواحی شمالی این استان خبر داد و اظهار کرد: از فردا روند افزایش دما در همه نقاط این استان آغاز و تا پایان هفته روند افزایشی دما وجود دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا