کد مطلب: 144954
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳
فرمانده مرزبانی گفت: هیچ‌گونه تحریم اقتصادی و تجاری در مرزهای دو کشور وجود ندارد و تجار و مسافران با سهولت در حال تجارت و تردد از مرزها هستند.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در بازدید از پایانه مرزی چذابه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در منطقه مرزی چذابه علاوه بر برقراری آرامش، امنیت و تبادلات تجاری؛ مسافران اعم از مرزنشینان با رعایت قوانین و مقررات مرزی و هماهنگی با طرف عراقی از مرزهای مشترک دو کشور تردد می‌کنند.
وی، مرزهای مشترک میان ایران و عراق را جز امن‌ترین مرزها دانست و ادامه داد: نتیجه ارتقا تعاملات بین مرزبانان و مرزنشینان، امنیت مطلوب مرزهای این خطه از کشور است که به خوبی با حمایت مرزنشینان از مرزبانان، مدیریت و کنترل می‌شود.
این مقام ارشد مرزبانی ناجا به روابط دیپلماسی مرزی دو کشور ایران و عراق در منطقه چذابه اشاره و بیان کرد: مرزبانان دو کشور نشست‌ها و ملاقات‌های مرزی تعریف شده با یکدیگر در خاک جمهوری اسلامی ایران و عراق دارند که این موضوع نشان دهنده اشراف به مأموریت‌ها، دوستی و مودت مرزی میان دو کشور است.
وی با تأکید بر اینکه تحریم‌ها هیچ‌گونه اثر منفی بر مرزهای ایران اسلامی ندارد، بیان کرد: هیچ‌گونه تحریم اقتصادی و تجاری در مرزهای ایران و عراق وجود ندارد و تجار و مسافران با سهولت در حال انجام تبادلات تجاری و تردد از مرزهای دو کشور هستند.
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به شهدای مقاومت، گفت: روح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی انرژی مضاعفی به تمام مرزبانان کشور داده و مرزبانان ادامه دهنده راه این شهید بزرگوار در مرزهای جغرافیایی ایران هستند.
سردار رضایی گفت: وقتی با افسران، درجه داران و سربازان مرزبان مواجهه می‌شوم، روح حاکم بر استکبار ستیزی و مقابله جدی با جهان سلطه را در چهره مقتدر آنها مشاهده می‌کنم که این نشان از عمق آرمان‌های انقلاب اسلامی در جوانان نیروی انتظامی دارد.
 
منبع : خبرگزاری مهر