کد مطلب: 144654
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
سازمان هواشناسی اعلام کرده بارش برف تا فردا شب ادامه دارد و همه استان‌های کشور به جز مناطق جنوب شرقی را فرا می‌گیرد. از روز دوشنبه سامانه بارشی تازه‌ای از غرب وارد کشور می شود.
 
به گزارش ایران خبر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر اعلام کرد: امروز در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های مرکزی و شمالی زاگرس و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. همچنین در سواحل مرکزی و غربی دریای خزر بارش باران و در مناطقی از شمال شرق بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد.صادق ضیاییان افزود: فردا یکشنبه بارش به جز در جنوب شرق در سایر استان‌های کشور ادامه خواهد یافت. روز دوشنبه نیز در شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش پراکنده برف و باران و در سواحل شمالی کشور بارش پراکنده باران رخ می‌دهد و این سامانه بارشی از اواخر وقت دوشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود اما از بعدازظهر دوشنبه سامانه بارشی دیگری از غرب و شمال غرب وارد کشور شده و بارش پراکنده برف و باران در این مناطق آغاز می‌شود.
به گفته وی طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی شده همچنین از اواخر وقت امروز شنبه و طی روز یکشنبه غرب دریای خزر و روز دوشنبه خلیج فارس مواج است.
هوای تهران امشب ابری و مه آلود در بعضی ساعات بارش برف، فردا ابری و مه آلود در بعضی ساعات بارش برف و باران و روز دوشنبه نیمه ابری گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.
دمای هوای پایتخت فردا در سردترین ساعات به صفر درجه سانتیگراد خواهد رسید و اردبیل با دمای منفی ۶ درجه که تا روز چهارشنبه به منهای ۱۰ سانتیگراد خواهد رسید سردترین مرکز استان کشور است.
 
منبع : خبرگزاری مهر