کد مطلب: 144637
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۲۰ کامیون تجهیزات به ارزش ۳ میلیارد تومان بین مدارس مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان توزیع شد.
 

به گزارش ایران خبر، مهراله رخشانی‌مهر روزگذشته در بازدید از فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان،با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با همکاری مسئولین دستگاه‌های اجرایی و خیرین و نیکوکاران و آحاد مردم برای کاهش آلام مردم عزیز آسیب‌دیده اظهار کرد: با هدف برطرف کردن کمبود تجهیزات و مشکلات مدارس آسیب دیده در سیل اخیر، در اسرع وقت تجهیزات مورد نیاز این مدارس به ارزش ۳میلیارد تومان در قالب ۲۰کامیون تهیه شده و در بین شهرستان‌ها و مناطق آسیب‌دیده توزیع شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: این تجهیزات شامل میز و نیمکت دانش آموزی، سیستم رایانه و اسپیلت است که در حال حاضر از اولویت‌های مهم و مورد نیاز مدارس آسیب‌دیده است.

وی با اشاره به تاکید وزیرآموزش‌وپرورش مبنی بر رفع مشکلات و آسیب‌های ناشی از سیل اخیر در سیستان و بلوچستان، افزود: شرایط ویژه این استان و کمبودها و معضلاتی که در حوزه‌های مختلف از قبل وجود داشته، نگاه‌های زیادی را به خود معطوف کرده است. از جمله حضور و ورود موثر خیرین نیک‌اندیش که امیدواریم در این شرایط نیز این وفاق و همدلی بیش از پیش رقم بخورد و برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی این مناطق گام موثر برداشته شود.

رخشانی‌مهر ضمن قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته در چند روز اخیر، ادامه داد: سیل ویرانگر اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان صحنه‌های دلخراشی را در برخی مناطق پدید آورده است که عزمی ملی، استانی و منطقه‌ای را به صورت جدی و جهادی می‌طلبد تا برای تسکین آلام عزیزان هموطن شبانه‌روزی تلاش شود.

وی تاکید کرد: حضور با برکت خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز در بحران‌ها، همواره تسکین‌بخش آلام مردم و موجب دلگرمی مسئولان بوده است. خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار همواره یار و همراه دولتمردان بوده‌اند تا مشکلات مردم عزیز مناطق محروم و بویژه هموطنان گرفتار در مشکلات پیش‌آمده زودتر مرتفع شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت‌آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به میزان خسارات وارده به فضاهای آموزشی در این استان گفت: ۵۶مدرسه با ۲۰۰ کلاس درس غیرقابل استفاده هستند که برآورد شده است برای بازسازی آن به اعتباری حدود ۴۰ میلیارد تومان نیاز است. همچنین ۲۸۶مدرسه با برآورد حدود ۱۰ میلیارد تومان نیازمند تعمیرات اساسی است که می‌طلبد با مساعدت خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز خیلی جدی و ویژه برای بازسازی آنها تلاش کنیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا