کد مطلب: 144601
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹
ایسنا/قزوین
 
به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدرضا اکرمی، در مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز ۲۶دی ماه در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: ما با یک حادثه ویژه رو به رو شدیم، در تاریخ سراغ نداریم عزیزی از دست برود که نه پروفسور، نه اندیشمند برجسته نه مرجع تقلید و نه صدراعظم باشد بلکه سردار و سپهبدی فداکار باشد و ۲۵ میلیون تشییع کننده داشته باشد.

وی افزود: آوازه و جایگاه سردار تازه بعد از شهادتش اعلام و تبیین می‌شود و همه این‌ها تنها یک علت دارد آن هم این است که خدا به صحنه آمد و محبت او را در دل بزرگ و کوچیک قرار داده است، همه آمدند گریستند، برای او طلب رحمت کردند و حتی قربانی هم در کرمان دادند.

اکرمی یادآور شد: ما باید کارمان برای خدا باشد؛ این طور می‌شود که بچه ۶ ساله و  مادر کهنسال به صحنه می‌آیند و همه از خوبی‌های سردار می‌گویند بدون اینکه قبلاً در مورد آن فکر کرده باشند.

وی با اشاره به سانحه سقوط هواپیما اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ما در عملیات مختلفی شرکت می‌کردیم مثلاً در کربلای یک پیروز می‌شدیم اما در عملیات دوم شکست می‌خوردیم و در سومین عملیات باز پیروز می‌شدیم اینها لازمه و طبیعت زندگی است؛ همه خطا دارند کسی که خطا ندارد مثل این است که املایی ننوشته و کسی نمی‌تواند مدعی باشد که در زندگی‌اش خطا نکرده است.

مشاور عالی وزیر کشور بیان کرد: خطا در همه جا وجود دارد اما حداقل باید از این خطاها درس و تصمیم بگیریم که دیگر تکرار نشود چرا که پیشگیری مقدم به درمان است و اگر خطایی کردیم باید اشتباه را بپذیریم و بدانیم این معذرت خواهی کسی را کوچک نمی‌کند.

وی با بیان اینکه اگر۴۰ سال بعد از انقلاب را با ۴۰ سال قبل از انقلاب مقایسه کنید می‌بینید که درجا و عقب‌گرد نداشتیم، تصریح کرد: امروز در منطقه رتبه اول پزشکی را داریم، از نظر پزشکی در جهان نیز رتبه ۱۴ داریم، از نظر اقتصادی هم اگر کمی تکان بخوریم، بدون نفت می‌توانیم کشورمان را اداره کنیم همانطور که در سال ۹۶-۹۷ فروش نفت به حداقل رسید، اما لازم است که جلوی فرار مالیاتی را بگیریم که مبلغ آن در حال حاضر ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

این مسئول تأکید کرد: اگر مالیات را برای اداره مملکت بدهیم می‌توانیم بدون کسری بودجه مملکت را اداره کنیم، ما در این کشور ظرفیت و استعداد خوبی داریم، در سیل‌های اخیر لرستان و خوزستان هزار میلیارد تومان خسارت دادیم که اگر نبود می‌توانستیم کارهای دیگری انجام دهیم اگرچه همین سیل خوزستان پنج هزار میلیارد تومان برکت درآمد برنج داشت.

وی افزود: امروز با ۴۰ سال قبل قابل مقایسه نیست، ۴۰ سال قبل ۵۰ درصد جمعیت بی‌سواد بودند اما امروز ۹۴ درصد افراد تحصیل کرده هستند، خدمات پزشکی در سراسر کشور توزیع شده است و در خانواده‌ها آب لوله کشی، برق، گاز، ارتباطات و دانشجو وجود دارد.

مشاور عالی وزیر کشور یادآور شد: در شرایط فعلی شاهد هستیم که هر هفته یک افتتاحیه دربخش‌های مختلف صورت می‌گیرد که باید به این افتخار کرد، ۴۰ سال قبل پزشکان پاکستانی در ایران بودند اما امروزه ما درمان خوبی داریم و پرستاری ایران با جای دیگری قابل مقایسه نیست و باید به این موارد توجه کنیم، البته به این وضع قانع نیستیم چون ظرفیت بیشتری داریم.

وجود دو تریلیون  نقدینگی سرگردان در کشور

وی تأکید کرد: ما یک درصد جمعیت دنیا هستیم اما منابع از جمله نفت و گاز را داریم، با توجه به مساحت کشور می‌توانیم با استفاده از انرژی خورشیدی ۷۰ هزار مگاوات برق بدون آلودگی تولید کنیم، مهندسی کشور می‌تواند به صورت خودکفا کار کند و خودمان می‌توانیم پالایشگاه، هواپیما و کشتی بسازیم اما به شرطی که دو تریلیون درآمد و نقدینگی سرگردان موجود را به کار بگیریم.

این مسئول بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم هر نهادی یک اتاق فکر طراحی کند و هرکسی متناسب با آن نهاد ایده خود را ارائه دهد، چرا ما باید این میزان واردات داشته باشیم از لوازم و تحریر تا داروهای پزشکی؟ آیا نمی‌توانیم تولید کنیم باید از افکار و ایده‌ها حمایت کنیم تا خودمان وارد تولید این موارد شویم.

وی خاطرنشان کرد: همه اهل حرف هستیم باید هنر داشته باشیم و هرکسی در عرصه خودش وارد شود، برخی زنان در روستاها به راه افتادند و عده‌ای را به کار گرفتند بنابراین ما باید از خودمان شروع کنیم، در هر شهری اگر یک مثلث شامل مسئول عالی دولت، نماینده و امام جمعه راه بیافتند می‌توانند بیکاری را از بین ببرند و اشتغال را فعال کنند.

مشاور عالی وزیر کشور بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات ما مصرف است و سالانه ۱۸ میلیون تن مواد غذایی به صورت سالانه دور ریز می‌شود، این مصرف بیداد می‌کند و مواد رادیواکتیو و چرک خشک کن را ۱۴ برابر دنیا داریم مصرف می‌کنیم.

وی در پایان گفت: مصرف لوازم آرایش در کشور نیز آمار بالایی دارد، آمریکا سیگار و موادآرایشی را گران نمی‌کند و به ایران صادر می‌کند اما به ما دارو و تکنولوژی پزشکی نمی‌دهد، ما باید مصرف را کنترل و کمی خودمان را نقد کنیم، برای پیشرفت باید مشورت کرده و از تعاون استفاده کنیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا