کد مطلب: 144558
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دستگاه‌های امدادرسان باید تلاش خود را به کار گیرند که امدادرسانی جامع بوده و در همه مناطق صورت گیرد.
 
به گزارش ایران خبر، علیم یارمحمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت زاهدان پس از سیل در استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: بارش باران و پایان یافتن خشکسالی ۲۰ ساله یکی از خواسته‌های مردم بود و خدا را شکر شاهد بارش‌های فراوانی بودیم و ان‌شاءالله  هرچه زودتر مشکلات به وجود آمده مرتفع گردد و خیر و برکت آن باقی بماند.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس یافته‌های هواشناسی آماده باش کامل به استان سیستان و بلوچستان داده شده بود و دستگاه‌های اجرایی از وقوع بارش‌های گسترده مطلع بودند، اما متاسفانه دستگاه‌های اجرایی در سطح استان آنطور که باید و شاید هماهنگ نبوده و چینش چندان مناسبی نداشتند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس تصریح کرد: حجم بارش‌ها و هشدار وقوع سیلاب از سال‌های گذشته بسیار جدی‌تر بود و جا داشت توجه بیشتری می شد. سیل خسارت جدی را به زیرساخت های شهر زاهدان و روستاهای اطراف وارد کرده است. از سوی دیگر خسارت جدی به کشاورزان وارد شده است و کپرها و ساختمان‌های مردم فوق العاده خسارت دیده است.

وی در ادامه تاکید کرد: خسارات وارده از ۱۰۰ میلیارد تومانی که معاونت رئیس جمهور ابلاغ کردند بیشتر است. سیل باعث شد به معیشت مردم نیز آسیب وارد شود و قدرت ضعیف معیشتی آنها نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. سیل ستاد بحران و مسئولان ذی ربط را غافل گیر کرد.

وی افزود: دستگاه‌های امدادرسان نتوانستند با گذشت ۴۸ ساعت از پایان بارش‌ها به برخی از روستاها دسترسی داشته باشند. به برخی از مناطق نیز با سیستم هوایی امدادرسانی شده است. دستگاه‌های امدادرسان باید تلاش کنند که امدادرسانی به صورت جامع باشد و هیچ منطقه‌ای از قلم نیفتد. در این فصل هوا در منطقه بسیار سرد است. لباس گرم، پتو و سیستم گرمایشی از نیازهای اساسی مردم است.

منبع : خبرگزاری ايسنا