کد مطلب: 144505
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) بارش پراکنده در سواحل دریای خزر و بخش‌های جنوبی استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان ادامه می‌یابد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: طی ۲۴ ساعت آینده بارش در غرب و جنوب غرب و جنوب دامنه‌های زاگرس و سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و بارش در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.

وی در ادامه گفت: پنجشنبه (۲۶ دی ماه) با تقویت سامانه بارشی روی سواحل دریای خزر برای این سواحل رگبار باران، گاهی بارش برف و برای استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: جمعه (۲۷ دی ماه) در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود. شنبه (۲۸ دی ماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور برای نوار غربی کشور بارش باران و برف و در جنوب غرب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی سه روز آینده برای جنوب شرق، شرق و جنوب کشور وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. امروز (۲۴ دی ماه) خلیج فارس و فردا (۲۵ دی ماه) دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهارکرد:چهارشنبه (۲۵ دی ماه) آسمان تهران کمی ابری و غبار محلی با دمای ۹ و ۱- درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت (۲۶ دی ماه) صاف همراه با غبار محلی گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۱۰ و صفردرجه سانتیگراد می‌رسد.

منبع : خبرگزاری ايسنا