کد مطلب: 144374
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴
دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل روند سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران، در اختیار کارشناسان تیم تحقیقاتی این کشور قرار گرفته است.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، دفتر ریاست جمهوری اوکراین در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: مقر عملیاتی شواری امنیت و دفاع ملی اوکراین[NSDC] که به دستور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور ایران کشور برای تحقیق درباره سقوط هواپیمای بوئینگ خطوط بین‌المللی هوایی اوکراین در ایران تشکلیل شده شده بود، تمام اطلاعات لازم را از همان ابتدا[از ایران] دریافت می‌کرده است. تمام ویدیوها، تصاویر و دیگر چیزها برای تحلیل روند[این حادثه] که هنوز هم در تهران ادامه دارد، در اختیار کارشناسان ما قرار گرفته بود.
به گزارش ایران خبر،  درپی وقوع حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه  ۹۸/۱۰/۱۸،  ستاد کل نیروهای مسلح، امروز  اعلام کرد: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مسافربری اوکراینی مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی شد.
منبع : خبرگزاری ايسنا