کد مطلب: 144366
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
وزیر اطلاعات گفت: ایران با هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکا در عراق بر قله عزت قرار گرفت.
 

به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات امروز (شنبه) در مراسم یادبود سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد حضرت ابراهیم (ع) نمایشگاه بین‌المللی تهران، گفت: در دنیایی که هیچکس جرأت نمی‌کند به آمریکا بگوید که بالای چشمت ابروست، ما پایگاه نظامی این کشور را هدف قرار می‌دهیم.

وی افزود: در دنیا اگر فقط اسم آمریکا روی پایگاهی باشد، کسی جرأت نمی‌کند حتی با تیر و کمان به طرف آن سنگ پرتاب کند، چه برسد که به آن موشک شلیک کند.

وزیر اطلاعات با اشاره به هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب در زدن سیلی سخت به آمریکا، تاکید کرد: هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری به نحوی است که هم سیلی را می‌زند و هم به نحوی مدیریت می‌کند که «نایره» جنگ شعله‌ور نشود.

علوی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب به نحوی مدیریت کردند که نه از ترس وقوع جنگ، از زدن سیلی به متجاوز خودداری و نه پس از آن خسارتی به کشور و مردم وارد شود؛ این نعمت است و باید شکر آن را به جا آورد.

او تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکا در عراق بر قله عزت قرار گرفت.

وزیر اطلاعات با تبیین ویژگی‌های شهید سلیمانی، اضافه کرد: نظامی‌گری سپهبد شهید سلیمانی او را از جامعه جدا نکرده بود، به نحوی که با قشرهای مختلف مردم مثل خودشان معاشرت داشت.

علوی بیان کرد: در عین حال، حشر و نشر آن شهید عزیز با مردم او را از مسئولیت‌هایش در حوزه نظامی بازنداشت.

وی تاکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی از معدود نظامیانی بود که هم دارای قدرت مدیریت راهبردی در عرصه دفاعی بود و هم با اشراف اطلاعاتی و داده پردازی، چشم‌انداز ترسیم و بر اساس آن طرح عملیاتی طراحی می‌کرد و هم با حضور در میدان با شجاعت، مسئولیت فرماندهی را بر عهده داشت.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه آن شهید بلندمرتبه با آنکه درجه بالای سرلشکری داشت، اما هر کس با او صحبت می‌کرد احساسش این بود که او فردی معمولی است، افزود: شهید حاج قاسم، تواضع عجیبی به خرج می‌داد و با معمولی‌ترین افراد جامعه نیز ارتباط برقرار می‌کرد و برای همگان ارزش قائل می‌شد.

علوی گفت: شهید سلیمانی به آداب و تشریفات نظامی پایبند و ملتزم بود، اما وقتی لباس نظامی را از تن در می‌آورد تغییر می‌کرد.

وی اعتماد به نفس بسیار بالا را از دیگر ویژگی‌های سردار سپهبد شهید سلیمانی برشمرد و اظهار داشت: آن شهید والامقام هیچ وقت در وجودش احساس ضعف و نتوانستن نداشت و شعار «ما می‌توانیم» در وجودش متجلی بود و با اعتماد به نفس، سراغ کارهایی نشدنی می‌رفت و آن را ممکن می‌کرد.

وزیر اطلاعات با طرح این پرسش که چه کسی فکر می‌کرد تیر و کمان فلسطینیان به موشک تبدیل شود و یا حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه، رژیم صهیونیستی را شکست دهد؟ اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی در همه این دستاوردها سهم بزرگی داشت.

حجت‌الاسلام علوی همچنین پیروزی جبهه مقاومت در سوریه و عراق علیه گروه‌های تروریستی به ویژه داعش را مرهون فرماندهی شجاعانه شهید حاج قاسم سلیمانی دانست که بدون ترس از مرگ به دل خطر می‌رفت و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی دشمن شناس بود اما دشمن هراس نبود.

وی با بیان اینکه البته بدون محاسبه به دل دشمن نمی‌رفت، گفت: اما خوب که دشمن را می‌شناخت به قلب دشمن می‌رفت و با وارد کردن ضربه به دشمنان، آنان را شکست می‌داد.

وزیر اطلاعات ترس از مرگ را عامل ذلت و به بند کشیده شدن ملت‌ها و فرهنگ شهادت طلبی را تفکر اصیل اسلام برای غلبه بر این ذلت دانست و تاکید کرد: امام (ره) با این فرهنگ توانست انقلاب اسلامی را پیروز کند و همین تفکر مبنای شکل‌گیری حزب‌الله در لبنان، حشد الشعبی در عراق و دیگر حلقه‌های مقاومت اسلامی در جهان اسلام شد.

علوی تصریح کرد: رهبر دوراندیش، حکیم، فرزانه، خردمند، آینده‌نگر و سربلند انقلاب، گوهرشناس عجیبی هستند که افراد را خوب می‌شناسد و در آغوشش پرورش می‌دهد چنان که حاج قاسم را خوب شناختند و رفتارشان با آن شهید طور دیگری بود.

وی اضافه کرد: گاهی شهید حاج قاسم سلیمانی از مأموریت خارج از کشور و مستقیم از فرودگاه به جلسات شورای عالی امنیت ملی می‌آمد، نقشه‌اش را می‌آورد، توضیحات لازم را می‌داد و کارش که تمام شد دوباره عازم فرودگاه و ادامه ماموریتش می‌شد و لحظه‌ای آرام نداشت.

وزیر اطلاعات گفت: آن شهید گرانقدر در پاسخ به توصیه و تاکید ما که مراقب باشد او را هدف قرار ندهند می‌گفت که «به آرزویم می‌رسم»، چنان که اشتیاق به شهادت در چهره و اظهاراتش مشهود بود.

منبع : خبرگزاری مهر