کد مطلب: 144300
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر اینکه هنوز گزارش پلیس از علت حادثه سقوط اتوبوس در منطقه سوادکوه اعلام نشده است، نقص فنی را محتمل ترین علت عنوان کرد.
 
به گزارش ایران خبر، داریوش باقرجوان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حادثه سقوط اتوبوس تهران - کلاله به دره و آخرین اطلاعات به دست آمده از این حادثه تاکنون اظهار داشت: اتوبوس ساعت ۲:۳۰ بامداد از ترمینال شرق تهران و مربوط به تعاونی ۱۵ این ترمینال حرکت کرد و متأسفانه در حوالی شهر سوادکوه دچار سانحه شده و به دره سقوط کرد.

وی افزود: در لحظه این سقوط متأسفانه ۱۲ نفر در صحنه تصادف و ۷ نفر هم در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ادامه داد: نمایندگان سازمان راهداری در محل حادثه حضور دارند و در حال بررسی هستند تا اقدامات بعدی نیز انجام شود.

باقرجوان درباره علت حادثه گفت: گزارش پلیس فعلاً اعلام نشده اما آنچه که تاکنون می‌توان گفت این است که ظاهراً نقص فنی وسیله نقلیه باعث بروز این حادثه شده است. البته باید منتظر ارائه گزارش نهایی باشیم.

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌، با رد فرضیه خواب آلودگی راننده نیز گفت: ظاهراً بعد از وقوع نقص فنی، سیر اتوبوس ادامه داشته و با انحراف از جاده دچار سانحه می‌شود.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد: این اتوبوس به سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) مجهز بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر