کد مطلب: 143552
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، سعید جمشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصرف روزانه حدود ۲ میلیون لیتر بنزین در استان مرکزی، بیان کرد: طرح اصلاح قیمت سوخت در کشور از بامداد ۲۴ آبانماه اجرایی شد و براساس آن، طی ۳۸ روز اخیر مصرف بنزین ۱۶ درصد در استان مرکزی کاهش یافته است.

وی گفت: با کاهش مصرف بنزین در استان، ۶ درصد افزایش مصرف گاز طبیعی به ثبت رسیده است.

جمشیدی تعداد جایگاه‌های سوخت مایع(بنزین و نفت‌گاز) در استان مرکزی را ۸۹ جایگاه و تعداد جایگاه‌های CNG را ۶۲ جایگاه عنوان کرد و گفت: علیرغم اقبال مردم نسبت به مصرف سوخت گاز مایع، نیازی به افزایش شمار جایگاه‌های CNG در استان وجود ندارد.

وی افزود: طی سال‌های اخیر در امر احداث جایگاه‌های CNG اقدامات بسیار خوبی به انجام رسیده است به طوری که اگر میزان مصرف فعلی گاز طبیعی دو برابر شود، همچنان کشش و ظرفیت خدمات رسانی توسط جایگاه‌های موجود در استان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان مرکزی اضافه کرد: البته اگر متقاضی برای ایجاد جایگاه CNG وجود داشته باشد، قطعا مجوز لازم داده می‌شود، اما سرمایه‌گذاری باید کاملا شخصی و خصوصی باشد و شرکت نفت که در گذشته در امر تامین تجهیزات کمک می‌کرد، در حال حاضر حمایتی در این بخش نخواهد داشت.

انتهای خبر

منبع : خبرگزاری ايسنا