کد مطلب: 143378
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به پایداری جو در بیشتر مناطق کشور تا هفته آینده از افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (۲۷ آذر) در برخی نقاط استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق خراسان رضوی، کرمان، پاره‌ای از مناطق یزد، شرق فارس، هرمزگان، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و در غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی فردا (۲۸ آذر) برای بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، کرمان، جنوب  یزد، هرمزگان، شمال فارس و جنوب خراسان جنوبی بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که از فردا (۲۸ آذر) تا اواسط هفته آینده در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود، تصریح کرد: از این رو به‌تدریج در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها رخ می‌دهد.

به گفته وی  خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان روز چهارشنبه (۲۷ آذر) مواج خواهد بود.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۸ آذر) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۹ آذر) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا