کد مطلب: 143326
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۳
اهواز ـ بارش باران شدید که از پیش از ظهر امروز در خوزستان آغاز شده خیابان‌های شهرهای مختلف این استان را به استخر تبدیل و عبور و مرور را برای مردم سخت کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، همانگونه که پیش‌بینی شده بود از پیش از ظهر امروز شهرهای خوزستان میزبان بارش شدید باران بوده اند. 

استانداری خوزستان با پیش‌بینی این شدت باران مدارس شهرهای مختلف استان را در نوبت‌های صبح و عصر تعطیل کرده بود تا مشکلی برای دانش آموزان ایجاد نشود. 

با وجود اعلام آماده‌باش به دستگاه‌های مختلف ولی آبگرفتگی های شدیدی در معابر استان رخ داده به‌گونه‌ای که تردد حتی برای خودروها با مشکل مواجه شده است. این وضعیت در شهرهای اهواز و کوت عبدالله بیشتر بوده است. 

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان تا ساعت ۱۸:۳۰ امروز شهر آبادان بیش از ۱۰۴ میلی‌متر باران را به خود دیده است و این امر باعث آبگرفتگی شدیدی در معابر این شهرستان شده است. 

همچنین شهر اهواز شاهد بارش بیش از ۶۰ میلی‌متر باران بوده است. در شهرهای بستان ۲۲.۸، ماهشهر ۲۸.۵، حسینیه اندیمشک ۲۳ و شهرستان شوش ۲۰ میلی متر باران باریده است. 

خودروهای بی‌شماری نیز در معابر خوزستان از جمله اهواز در آبگرفتگی گیر افتاده‌اند که با کمک آتش‌نشانی و سایر مردم نجات یافته‌اند. 

براساس تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان مدارس، مراکز اموزشی و دانشگاه‌های شهرستان های اهواز، حمیدیه، کارون، باوی، سوسنگرد، شادگان، آبادان، خرمشهر، رامشیر، رامهرمز، ماهشهر، هندیجان و امیدیه به علت آبگرفتگی معابر و بارش باران فردا سه‌شنبه در نوبت صبح تعطیل شدند. 

منبع : خبرگزاری مهر