کد مطلب: 143254
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳
رئیس شواری اسلامی شهر تهران از عدم برگزاری جلسات مدیریت بحران در خصوص وضعیت بوی نامطبوع در تهران گلایه کرد.
 

به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر و پس از سپردن اداره جلسه به امینی نایب رئیس با حضور در جمع خبرنگاران گفت: این جلسه با یک نطق در مورد آلودگی هوا و حمایت از حمل و نقل عمومی آغاز شد.

وی با بیان این که طرح سیاست‌های اجرای بودجه 99 شهرداری نیز به پایان رسید، درباره جزئیات جلسه‌اش با معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: جلسه بسیار خوبی بود و اعضای مهم دولت در آن جلسه حضور داشتند و ما در این جلسه خواستیم که مصوبات شورای اقتصاد و هیات دولت در مورد توسعه حمل و نقل عمومی اجرایی شود که باید منتظر بمانیم چگونه این مصوبه که صورت جلسه نیز شده است اجرایی می‌شود و امیدوارم امیدمان را به ناامیدی تبدیل نکنند.

رییس شورای شهر تهران با بیان این که همیشه همین موقع‌ها آلودگی هوا داریم در مورد وضعیت نامناسب اتوبوس و مترو گفت: امیدورایم اتوبوس ها سال آینده برسند اما دقت داشته باشید که مترو یک شبکه وسیع است و باید با اعزام قطار بیشتر مشکلات را حل کنیم و مسافران نیز قوانین ورود و خروج را رعایت کنند تا قطارها با سرعت بیشتری فعالیت کنند.

هاشمی با بیان این که متاسفانه بحث حمل و نقل عمومی در کشور جدی گرفته نشده است در پاسخ به این سوال که شما به عنوان رئیس شورا چه زمانی از مترو استفاده کردید گفت: از نوبنیاد به سمت شهید بهشتی حرکت کردم و شلوغ هم نبود.

وی همچنین در مورد انتصابات جدید با بیان این که از استعفای پورسیدآقایی متاسف شدم اما مسئولین ما بیکار نمی‌مانند و فورا جایی برای آنها پیدا می‌شود، گفت: بحث خداحافظی سنندجی از اتوبوسرانی نیز دو هفته پیش مطرح شد و قرار بود قنادان رئیس فعلی تاکسیرانی به اتوبوسرانی برود؛ اما اعضای شورای شهر به این نقل و انتقال اعتراض کردند و عنوان داشتند که می‌بایست یک نفر از بدنه اتوبوسرانی انتخاب شود که نهایتا آقای ترفع به عنوان مدیر عامل اتوبوسرانی انتخاب شدند و سنندجی نیز به عنوان مشاور شهردار در امور حمل و نقل انتخاب شدند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا مدیران در شهرداری تهران تنها جابجا می‌شوند و از مدیر عاملی به سمت مشاور ترفیع پیدا می‌کنند، ادامه داد: فکر نکنید که برخی عزل‌ها به دلیل عدم کفایت و بی لیاقتی است بلکه بعضا مصالحی نیز وجود دارد به عنوان مثال زمانی که من از مدیرعاملی مترو تهران برکنار شدم برخی‌ها می‌گفتند تا زمانی که من مدیرعامل مترو هستم دولت کمکی به مترو نمی‌کند و به همین دلیل آقای درویش را به جای من منصوب کردند اما من همچنان عضو هیات مدیره مترو و مشاور قالیباف بودم.

هاشمی همچنین در مورد وضعیت بوی نامطبوع در تهران گفت: من از سازمان مدیریت بحران شهرداری گلایه دارم چرا که دفتر و امکانات دارند اما در مورد بو جلسه ویژه برگزار نکردند و باید به آنها متذکر شوم که بحران فقط سیل یا زلزله نیست و باید در مورد این موضوع نیز جلسه برگزار می‌کردند و ما را نیز دعوت می‌کردند تا در جریان باشیم.

وی افزود: من از  مسئول تشکیلات بحران شهر تهران می‌خواهم که هر چه سریعتر جلسه‌ای در وضعیت انتشار بو در تهران برگزار کنند.

هاشمی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود شهرداری تهران دستگاه‌های لازم برای تشخیص بو را ندارد اظهار کرد: این بو چنان منتشر شده که حتی با دماغ قابل استنشاق است و ربطی به دستگاه ندارد هر چند که باید بررسی شود که چه دستگاه‌هایی لازم است و باید برای این مهم هم جلسه بگذارند که نگذاشتند.

منبع : خبرگزاری ايسنا