کد مطلب: 143231
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به همکاری قوه قضاییه و دادسراها در امر مبارزه با تخلفات قیمتی گفت: اگر برخی اختیارات را از حیث قانونی به تعزیرات بدهند، خودمان می‌توانیم این کارها را به خوبی اجرایی کنیم.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، محمدعلی اسفنانی در پاسخ به سوالی درباره چرایی افزایش قیمت‌ها با وجود تاکیدات همه مسئولان بر عدم گرانی پس ازافزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: وضعیت کنونی شوک روانی در روزهای اول ایجاد کرد و عده‌ای تصور می‌کردند ممکن است در همه کالا و خدمات شاهد افزایش قیمت باشیم.
وی ادامه داد: ۲۰ روز از افزایش قیمت بنزین گذشته و امروز التهابات تا حدی کنترل شده است.
اسفنانی با اشاره به افزایش قیمت در بحث مسافربرهای شخصی، وانت بارها، استارتاپ‌های حمل مسافر و... گفت: در برخی کارها نقایصی بود مثل پیک‌های موتوری یا سرویس مدارس که سهمیه‌ای برای آنها دیده نشده بود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران اضافه کرد: میزان تاثیر قیمت بنزین در تعیین قیمت حمل کالا ۹ درصد از سوی کارشناسان اعلام شد ولی چون اینها سهمیه دریافت می‌کنند، حدودا چهار و نیم درصد افزایش قیمت ایجاد کرده است.
اسفنانی گفت: گاه برخی از فضای به وجود آمده حقیقتا سوء استفاده می کنند؛ یعنی تاثیر مستقیم افزایش قیمت بنزین در برخی کالا و خدمات ناچیز است ولی برخی رانندگان وانت بار ۵۰ درصد به کل کرایه‌ها اضافه کرده‌اند.
وی افزود: مسافربرهای شخصی حداقل کرایه‌ها را ۲ برابر می‌کنند و ما به این تخلفات ورود و با آن برخورد می‌کنیم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران خاطرنشان کرد: همیشه قیمت حامل‌های انرژی تاثیرگذار نیست، به عنوان مثال در اربعین سال گذشته شرکت‌های هواپیمایی افزایش قیمت بی رویه دادند که امسال با تشدید افزایش نظارت‌ها، نهایتا ۴ تخلف روی داد.
اسفنانی گفت: ما در برخی موارد مجبوریم از قوه قضاییه و دادسراهای تهران کمک بگیریم که اگر برخی اختیارات را از حیث قانونی به تعزیرات بدهند، خودمان می‌توانیم این کارها را به خوبی اجرایی کنیم.
منبع : خبرگزاری ايسنا