کد مطلب: 143213
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی وضعیت بازار میوه را در آستانه شب یلدا مناسب توصیف کرد و افزود: امسال هندوانه و انار شرایط مناسبی در تولید داشتند و مشکلی در عرضه آنها نداریم.
 
به گزارش ایران خبر،  رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به کاهش ۲۰۰۰ تومانی قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی، گفت: روند نزولی قیمت در بازار تا رسیدن به نقطه تعادل ادامه دارد.

اسدالله کارگر از کاهش قیمت گوجه فرنگی طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: با ورود محصول جنوب به بازار نرخ این محصول کاهش یافته و روند نزولی قیمت تا رسیدن به نقطه تعادل ادامه دارد.

میوه شب یلدا

وی با بیان اینکه در حال حاضر عمده گوجه فرنگیفرنگی که در بازار عرضه می شود متعلق به بوشهر است، افزود: هم اکنون قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی انباری بین ۳ تا ۵ هزارتومان و گوجه فرنگی بوته ای بین ۵ تا ۸ هزارتومان است.کارگر با اشاره به اینکه گوجه فرنگی فرنگی تولید فارس نیز به زودی وارد بازار خواهد شد، گفت: ورود گوجه فرنگی فارس نیز باعث افت بیشتر قیمت ها می شود.

قیمت هندوانه و انار شب یلدا

وی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت بازار میوه را در آستانه شب یلدا مناسب توصیف کرد و افزود: امسال هندوانه و انار شرایط مناسبی در تولید داشتند و مشکلی در عرضه آنها نداریم.

کارگر با بیان اینکه هم اکنون قیمت هر کیلوگرم هندوانه نو بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است، ادامه داد: ۲ نوع انار در بازار عرضه می شود که یک نوع متعلق به دماوند است و کیفیت بسیار بالایی دارد و یک نوع متفرقه و متعلق به نقاط اطراف شهر، شیراز و ... است که انار دماوند به هنگام فروش باید از سایرین جدا شود و روی آن قید شود که متعلق به دماوند است.وی قیمت انار دماوند را کیلویی بین ۷ تا ۱۲ هزارتومان و انار متفرقه را بین ۵ تا ۹ هزارتومان اعلام کرد.

/مهر

شب یلدای متفاوت با اجرای رضا رشیدپور در شبکه سه

منبع : ایران آنلاین