کد مطلب: 143211
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
کلاهبرداری حرفه‌ای که تحت عنوان تعمیرکار لیفتراک و جعل کارت شناسایی یکی از سازمان‌های دولتی در حدود 208 میلیارد ریال در استان‌های مازندران و یزد کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.
 
به گزارش ایران خبر، دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در ساوه/اعتراف به 208 میلیارد ریال کلاهبرداری در استان‌های مازندران و یزد

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در ساوه/اعتراف به 208 میلیارد ریال کلاهبرداری در استان‌های مازندران و یزد

 حسن مفخمی فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: با ارجاع دو پرونده نیابت قضائی از استان‌های مازندران و یزد به پلیس شهرستان ساوه در خصوص دستگیری کلاهبردار حرفه‌‌ای، بررسی‌های تخصصی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس شهرستان  قرار گرفت.

وی افزود: در آغاز تحقیقات مشخص شد که در یکی از این پرونده‌ها، متهم تحت تعقیب، با عنوان تعمیرکار دستگاه لیفتراک و استفاده از ترفندهای متقلبانه، تعداد 15 دستگاه لیفتراک را از شرکتی در استان مازندران تحویل گرفته و بعد از انتقال به شهرستان ساوه به صورت غیرقانونی به شرکت‌های صنعتی فروخته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در پرونده‌ای دیگر نیز این فرد با جعل کارت شناسایی مربوط به یکی از سازمان‌های دولتی، از افرادی در استان یزد به مبلغ 58 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود.

مفخمی شهرستانی با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه پلیس در رسیدگی به این پرونده خاطرنشان کرد: در مرحله نخست رسیدگی به این پرونده، بلافاصله با هماهنگی مرجع قضائی تمام دستگاه‌های لیفتراکی که در کارخانه‌ها و شرکت‌های صنعتی فروخته شده بود، کشف و توقیف شد و مراحل قانونی تحویل آن به مالکان آن در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: با ادامه تحقیقات، متهم که اهل شهرستان ساوه و در مکانی نامعلوم در یکی دیگر از استان‌های کشور ساکن شده بود، با شگردی خاص به شهرستان ساوه دعوت و در یک عملیات غافلگیرانه پلیسی در یکی از روستاهای اطراف این شهرستان دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به اینکه این فرد با کارت شناسایی جعلی در دیگر استان‌های کشور تردد داشته است، تحقیقات پلیس برای  بررسی جرایم احتمالی دیگر او در حال پیگیری است./فارس

بیشتر بخوانید/ کلاهبرداری میلیاردی به بهانه فروش اقساطی خودرو

 

 

 

منبع : ایران آنلاین