کد مطلب: 143108
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تلاش‌های صورت گرفته هم‌اکنون یک هزار و ۲۴۶ شهر کشور از پوشش اینترنت نسل سه و چهار برخوردار هستند.
 
به گزارش ایران خبر، حسین فلاح ظهر چهارشنبه در آغاز سفر خود به سمنان در نشست بررسی زیرساخت های ارتباطی استان بابیان اینکه یک هزار و ۲۴۶ روستای کشور دارای پوشش نسل سه و چهار اینترنت یا همان تری جی و فور جی هستند، بیان کرد: پوشش اینترنتی شهرهای جدید نیز با همکاری اپراتورها در دستور کار است.

وی بابیان اینکه دیگر اولویت وزارت ارتباطات ارتقای پوشش جاده‌های کشور تا پایان دولت دوازدهم است، ابراز کرد: تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۸ درصد راه‌های کشور تحت پوشش اینترنت خواهند بود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور ادامه داد: برای ارتقای خدمات در حوزه ارتباطات هم‌اکنون پوشش مخابراتی ۱۸هزار کیلومتر از جاده‌های کشور از طریق رومینگ تأمین‌شده و تنها پنج الی شش هزار کیلومتر دیگر باقی مانده است.

فلاح بابیان اینکه عمده مشکلات در پوشش اینترنت در بخش روستایی است و در بخش شهری و جاده‌ای کمتر مشکل‌داریم، تأکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده رفع مشکلات و تقویت پوشش مخابرات و ارتباطات مناطق روستایی در دستور کار قرار دارد.

وی بابیان اینکه اپراتورها آمادگی رفع نقص و پوشش در شهرهای بزرگ دچار نقطه کور در پوشش مخابراتی را دارند، تأکید کرد: برخی مقاومت‌ها از سوی مردم دراین‌باره وجود دارد.

معاون وزیر ارتباطات گفت: برخی مردم معتقد هستند که این دکل‌ها برایشان ضرر دارد که این البته فرهنگی اشتباه است که در بین مردم نهادینه‌شده و نمی‌گذارد که بعضاً اپراتورها در نقاط کور شهری دکل قرار دهند.

فلاح بابیان اینکه نصب دکل‌ها می‌تواند نقاط کور شهری را برطرف کند، تأکید کرد: نصب دکل‌های مخابراتی و امواج آن بر اساس استاندارد و مطالعات علمی اجرا می‌شود و هیچ مدرک مستند اثبات شده مبنی بر ضرر وجود ندارد و باید فرهنگ اشتباه اصلاح شود./ایسنا

منبع : ایران آنلاین