کد مطلب: 142987
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: تصمیمات دولت در اجرای طرح سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین، ۵۰۰ درصد مردم را فقیر کرد.
 

به گزارش ایران خبر، محمد جواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در نشست خبری «بررسی و تحلیل واقعیت‌های افزایش قیمت بنزین» که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، گفت: طرح بنزین به بدترین شیوه اجرا شد و آسیب‌های بسیاری در فقیرسازی جامعه به وجود آورد. البته این تصمیمات در این دولت سابقه دارد و از نمونه های آن می شود به قراردادهای نفتی اشاره کرد که البته جلوی آن گرفته شد.

وی دولت فعلی را ناکارآمدترین دولت دانست و ادامه داد: دولت به جوانان اعتماد ندارد و با کارشناسان مشورت نمی‌کند، آنها از طریق سهمیه بندی بنزین می‌خواستند درآمد کلی آن را به مردم اختصاص دهند اما با عملکرد بدشان شاهد بی‌ثباتی در بازار ارز و افزایش قیمت‌ها بودیم، تصمیمات دولت ۵۰۰ درصد مردم را فقیر کرده است.

دبیرکل جمعیت ایثارگران بخش اعظم مشکلات کشور را ناشی از سیستم بانکی و بنگاه‌داری بانک‌ها دانست و اظهار داشت: در کشور ۹۷ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود که نیمی از آن مصرف خودروهای کار می‌شود در حالی که نیمی از این خودروها هنوز دوگانه سوز نشده‌اند.

عامری افزود: دولت بعد از گران کردن بنزین و به وجود آوردن مشکلات امنیتی و اجتماعی، تازه می‌خواهد بخشی از این خودروها را دوگانه سوز کند در حالی که اگر این طرح دوگانه سوز شدن، اجرا می‌شد می‌توانست ۲۰ میلیون لیتر بنزین صرفه جویی کند.

وی  با اشاره به افزایش تحریم‌ها ادامه داد: ما در فروش نفت به مشکل خورده‌ایم اما اگر به سمت فرآورده‌های نفتی می‌رفتیم در هیچ جای دنیا نمی‌توانستند این فرآورده ها را ردیابی کنند، اگر دولت کمی تدبیر داشت و از نظر کارشناسان استفاده می‌کرد به راحت با سرمایه‌گذاری روی افزایش فرآورده های نفتی مانند تولید بنزین می‌توانستیم از زیر فشار تحریم‌ها خارج شویم.

ادامه دارد ...

منبع : خبرگزاری مهر