کد مطلب: 142963
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۴
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: طبق آمارهای ۸ ماه اول سال ۹۸ نقل وانتقال موتورسیکلت و خودروهای دست دوم افزایش یافته است.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ علی محمدی با اشاره به آمار خودروهای فعال در کشور اظهار داشت: در سطح کشور ۲۱.۷۷۸.۰۰۰ دستگاه خودروی فعال و پلاک نصب شده  داریم که از این تعداد، بیش از ۴.۲۱۹.۰۰۰خودرو در تهران هستند.

وی ادامه داد: بیشترین فراوانی خودرو به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام ، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا افزود: در ۸ماهه نخست سال جاری در سطح کشور  قریب به نقل وانتقال خودرو نسبت به سال گذشته افزایش ۶ درصدی را نشان می دهد و همچنین خودروهای نوشماره وارداتی با کاهش ۴۶ درصدی مواجه بوده است.

وی اضافه کرد: شماره گذاری خودروهای نوشماره تولید داخل در ۸ ماهه نخست سال جاری نسبت به  مدت مشابه سال گذشته نشانگر کاهش ۱۵ درصدی  است.

سرهنگ محمدی در خصوص آمار شماره گذاری موتورسیکلت ، اظهار داشت : نقل وانتقال موتورسیکلت ها در ۸ ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۲۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: بیشترین فراوانی موتورسیکلت به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، اردبیل، چهارمحال وبختیاری و خراسان جنوبی است.

بنا بر اعلام سایت پلیس راهور، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که آمارها نشان می دهد، شماره گذاری خودرو و موتورسیکلت نوشماره کاهش، ونقل وانتقال خودرو وموتورسیکلت های دست دوم افزایش یافته است.

منبع : خبرگزاری مهر