کد مطلب: 142804
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴
دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت گفت:فه دستمزد پزشکان متناسب با تورم نیست و علی‌رغم نوسانات قیمت‌ها به نوعی دستمزد پزشکان افزایش محسوسی نداشته است.
 
 
به گزارش ایران خبر، ، دکتر بهزاد رهسپار رئیس انجمن جراحی  دهان، فک و صورت اظهار کرد: امروزه عفونت دندان احتمال دارد به چشم آسیب وارد کند و مشکلات گوارشی در افراد بروز پیدا کند. امروزه بسیاری از افراد به دنبال زیبایی صورت هستند که باید بگویم سلامتی ناحیه فک و صورت نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
او ادامه داد: دندان‌پزشکی و به خصوص رشته جراحی فک و صورت یکی از مهم‌ترین گروه‌ها برای پیشگیری از بروز سرطان دهان است و این بیماری بدون درد بوده و دندان پزشکان با نمونه‌برداری می‌توانند از بروز بیماری‌های مختلف مانند سرطان دهان در افراد پیشگیری کنند.
 
رهسپار گفت: من معتقدم که ناحیه صورت فقط زیبایی نیست بلکه باید درمان بیماران به خوبی انجام شود.
 
رئیس انجمن جراحی فک، دهان و صورت افزود: سالیانه ۳۰ هزار نفر به دلیل تصادفات فوت می‌کنند و۳ تا ۴برابر به دلیل سوانح ترافیکی دچار معلولیت می‌شوند. متأسفانه باید بگویم که تصادفات باعث خورد شدن استخوان‌ها شده و در حدود ۸۰ درصد از بیماران به دلیل خرد شدن استخوان‌ها و سوانح ترومایی به جریان ناحیه فک و صورت مراجعه می‌کنند.
 
او گفت: امروزه برخی از جراحی‌های ارزان قیمت به ضرر بیمار تمام می‌شود و همه جامعه پزشکی ذیربط باید برای بهبود درمان بیماران همکاری و تعامل بیشتری داشته باشد.
 
در ادامه مراسم امیر کبیری دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت گفت: رشته جراحی فک و صورت نقطه عطف پزشکی و دندان‌پزشکی محسوب می‌شود و امروزه با شرایط جدیدی روبرو هستیم. 
 
کبیری افزود: تعرفه دستمزد پزشکان متناسب با تورم نیست و علی‌رغم نوسانات قیمت‌ها به نوعی دستمزد پزشکان افزایش محسوسی نداشته است.
منبع : ایران آنلاین