کد مطلب: 142704
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
« وندی شرمن » معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا و از اعضای تیم مذاکره‌کننده توافق هسته‌ای در توئیتی اعلام کرد، اگر برجام به خوبی اجرا می‌شد، وضعیت بهتری برای مردم ایران مهیا بود.
 
به گزارش ایران خبر، این دیپلمات آمریکایی در حساب توئیترش نوشت: تصور کنید اگر توافق هسته‌ای ایران به طور کامل بر سرجای خود باقی بود، وضعیت بهتری برای مردم ایران مهیا بود. بسیاری از کشورهای اروپایی که در ایران کار می‌کردند این موضوع را تائید و بر آن گواه می‌دهند؛ سایر تحریم‌ها فقط برای بدخیم کردن وضعیت خاورمیانه است.


ایلهان عمر نماینده مسلمان ایالت مینه سوتا آمریکا نیز در صفحه توئیتر خود نوشته است تحریم های فلج کننده اقتصادی علیه ایران تنها باعث وخیم تر شدن رنج ها شده و موجب حل این بحران نمی شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ با وجود مخالفت‌های بین‌المللی، آمریکا را از توافق هسته‌ای که در دولت باراک اوباما به نتیجه رسیده بود، خارج و تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کرد.

اقدام ترامپ در کنار سایر تصمیم‌های خارجی او، موجی از نگرانی را در بین دیگر کشورهای جهان به همراه داشته است به گونه‌ای که او اکنون برای حضور در اجلاس سران ناتو در لندن در فضای سیاسی سرد و دوری جستن سایر رهبران از وی به سر می‌برد./ایرنا

منبع : ایران آنلاین