کد مطلب: 142206
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، حاکمیت جو پایدار طی بعد ازظهر شرایط را برای تجمع آلاینده‌ها فراهم می‌کند و طی شب در ساعات اوج ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها در اکثر مناطق باعث کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس می‌شود.
 
به گزارش ایران خبر، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۳ آذر) هوای پایتخت برای دومین روز پیایی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تداوم داشته باشد.

 بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (۳ آذر) برقراری شرایط جوی نسبتاً پایدار و آرام و آسمان ابری با احتمال بارش پراکنده همراه با ازدیاد تردد خودروها سبب تجمع آلاینده‌ها در سطح شهر می‌شود و در برخی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

طی روز نیز افزایش ابر و احتمال ادامه بارش سبب افزایش ترافیک می‌شود و در نتیجه در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند. با تداوم وضعیت جوی تا اواخر وقت امروز و کاهش ناپایداری جوی، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی تجمع ذرات معلق در سطح شهر تهران و برقراری شرایط نامطلوب دور از انتظار نیست.

این شرایط جوی تا صبح فردا (۴ آذر) ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

حاکمیت جو پایدار طی بعد ازظهر شرایط را برای تجمع آلاینده‌ها فراهم می‌کند و طی شب در ساعات اوج ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها در اکثر مناطق باعث کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس می‌شود.

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار داردبر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۱۲ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بیشتر بخوانید:

‌آسمان تهران ‌تا آخر هفته دودی است

/ایسنا

 

منبع : ایران آنلاین