کد مطلب: 142041
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
عامل انتشار تصاویر خصوصی در شبکه های اجتماعی در دام پلیس فتا قزوین گرفتار شد .
 
به گزارش ایران خبر، سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی سرپرست پلیس فتا قزوین گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

---

وی ادامه داد: ماموران پلیس فتا با انجام اقدامات فنی ، پلیسی و جمع آوری مستندات مربوطه در شبکه اجتماعی اینستاگرام موفق به شناسایی عامل انتشار تصاویر شده و با هماهنگی مراجع قضائی وی را دستگیر کردند.

سرهنگ فرهودی در ادامه گفت :متهم به بزه ارتکابی اعتراف کرد که صفحه اینستاگرامی توسط وی ایجاد شده که در آن به انتشار تصاویر شخص شاکی اقدام کرده است.

این مقام مسئول افزود: شهروندان، قانون جرائم رایانه‌ای را به دقت مطالعه و از پیامدهای استفاده نادرست و نابجا از این فضا و مجازات‌های پیش روی مجرمان اطلاع حاصل کنند.

سرپرست پلیس فتا قزوین بیان داشت: تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنها در فضای مجازی و انتشار فیلم و عکسهای خصوصی دیگر کاربران از نظر قانون گذاران جرم تلقی شده و با خاطیان برابر قانون برخورد می شود.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشابه، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، ثبت گزارشات مردمی در میان بگذارند/پلیس فتا

بیشتر بخوانید/ بازداشت عامل هتک حیثیت در فضای مجازی

 

منبع : ایران آنلاین