کد مطلب: 141807
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
رئیس پژوهشگاه فضای مجازی گفت: در دوره ای تنفس می کنیم که فضای مجازی روز به روز در حال گسترش بیشتر است به نحوی که حیات فیزیکی در حوزههای اقتصادی، فرهنگی و سیاست توسط این فضا در حال بلعیده شدن است.
 

به گزارش ایران خبر،   عبدالحسین کلانتری در نشست هم اندیشی بایسته های حکمرانی در فضای مجازی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در این نشست در صدد روشن کردن سه وضعیت حکمرانی در ابعاد بر، با و در فضای مجازی هستیم.
وی ادامه داد: سه بحث حکمرانی «بر» فضای مجازی که بیشتر معطوف نگاه حوزه ای و محدود به فضای مجازی است، حکمرانی «با» فضای مجازی که بیشتر نگاه ابزاری به فضای مجازی دارد و تکنوکرات ها بیشترین بهره را از آن میبرند و حکمرانی «در» فضای مجازی که عام ترین بحث است.
وی ادامه داد: تحولات جامعه ایران موجب شکل گیری شورای عالی فضای مجازی با درایت رهبری شد. این شورا در تلاش است تحت رهنمودهای ایشان مدیریت فضای مجازی را انجام دهد. رهبری به فضای مجازی توجه زیادی دارند و ما امروز در این نشست به مولفه ها، شاخص‌ها و بایسته‌های فضای مجازی خواهیم رسید تا صورت بندی نظری و تصویر شفاف تری از بایدها، اجزا و المان‌های فضای مجازی داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا