کد مطلب: 141213
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳
آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در میزگرد ویژه وزیران در اجلاس شهر امن و هوشمند قطر سخنرانی کرد.
 
به گزارش ایران خبر، آذری جهرمی در این میزگرد ضمن ارائه تبیین رویکرد انسان مدارانه نسبت به شهر هوشمند، تأکید کرد: هوشمند‌سازی ابزار توسعه شهری پایدار است نه هدف آن و لذا توسعه فناوری باید در خدمت انسان و بر مبنای نیازهای واقعی شهروندان صورت گیرد.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: صرف وارد کردن فناوری هوشمندسازی از طریق کارتِل‌های بزرگ و بدون توجه به اقتضائاتِ نیازهای بومی، منافع سرشاری را نصیب این شرکت‌ها می‌کند اما شهروندان لزوماً سودی نمی‌برند.
وی افزود: ما معتقد به مشارکت همه شهروندان در مدیریت هوشمند شهری هستیم. دو عنصر شهروند هوشمند و حاکمیت هوشمند لازمه هوشمندسازی مدیریت شهری است.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به دستاوردهای شرکت‌های فناورانه ایرانی درعرصه نوآوری و خلاقیت در سال‌های اخیر اعلام کرد به‌دنبال ایجاد چندین هزار شغل برای جوانان ایرانی در عرصه هوشمندسازی مدیریت شهری هستیم.
وزیر ارتباطات ضمن توصیف ابعاد توسعه شهر هوشمند در تهران و مشهد و سایر کلانشهرهای ایران، تأکید کرد: هوشمند‌سازی فضای شهری در ایران در حوزه‌های محیط زیست از جمله کنترل آلودگی هوا، مدیریت منابع آب و انرژی، حمل‌و‌نقل و اقتصاد در دستور کار دولت قرار دارد و پروژه‌های متعددی در این زمینه مستعد حضور سرمایه‌گذاران بین‌المللی است.

منبع : ایران آنلاین