کد مطلب: 141114
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
فرماندار شهرستان بستک گفت: منازل روستای رودبار از توابع شهرستان بستک توسط تیم های ارزیابی بررسی و مشخص شد حدود ۳۰ منزل دچار خسارتی بین صفر تا ۳۰ درصد شده اند.
 
به گزارش ایران خبر، سید شمس‌الدین حسینی قتالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در اولین ساعت وقوع زلزله به اتفاق ستاد مدیریت بحران شهرستان در روستای رودبار حاضر شدیم.

وی افزود: صبح روز بعد از زلزله وضعیت منازل توسط تیم‌های ارزیابی بررسی و مشخص شد حدود ۳۰ منزل دچار خسارتی بین صفر تا ۳۰ درصد شده‌اند.

فرماندار شهرستان بستک تصریح کرد: قرار بود برای اسکان مردم کمپی ایجاد شود و آمادگی کامل برای ایجاد کمپ و تامین امنیت و کلیه نیازهای مردم وجود دارد اما مردم به ما اجازه ایجاد کمپ در روستا را نمی دهند و درخواست چادر تکی دارند.

قتالی با بیان اینکه برپایی چادر فردی در حیاط منازل کار معقولانه‌ای نیست، عنوان کرد: ستاد مدیریت بحران اجازه نمی‌دهد که به افراد چادر فردی دهیم تا اسکان پراکنده و دور از هم داشته باشند، برای خدمات‌رسانی بهتر باید مردم در جایی منسجم جمع شوند و برایشان چادر نصب شود.

وی خاطرنشان کرد: هر کاری که مردم روستای رودبار از فرمانداری یا ستاد مدیریت بحران درخواست داشته‌اند انجام شده است.

رئیس ستاد بحران شهرستان بستک اضافه کرد: این زلزله هیچ تلفات جانی نداشته و تنها دو نفر زخمی شده‌اند که زخمی شدن آن‌ها به دلیل ریزش آوار در زلزله نبوده بلکه به دلیل ترس افراد و آسیب‌دیدگی‌های جزئی در حین فرار بوده است.

قتالی بیان کرد: یکی از ناراحتی‌های مردم رودبار این است که مرکز لرزه‌نگاری کشور مرکز پس‌لرزه‌ها را رویدر اعلام می‌کند در صورتی که شدت آن در رودبار بیشتر بوده است؛ مرکز زلزله قبلی نیز روستای کوخرد اعلام شد در صورتی که شدت زلزله در روستای گوده بیشتر بود.

منبع : خبرگزاری ايسنا