کد مطلب: 140780
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: امسال حدود ۲ میلیون گذرنامه و برگ تردد از سوی نیروی انتظامی صادر شده که دوبرابر سال گذشته است و همچنین ۱۲۲ میلیون وعده غذایی از سوی موکب داران به عزاداران ارائه شده است و ۲۴ میلیون شب اسکان را هم در این مراسم داشته ایم که دوبرابر میزان سال گذشته است.
 
به گزارش ایران خبر، حسین ذوالفقاری صبح امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در جلسه ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه امسال مراسم با حضور بیش از ۳ و نیم میلیون زائر انجام شد، اظهار کرد: امروز پایان مراسم را اعلام می کنیم و موکب دارانی که می خواهند تا پایان ماه صفر به خدمات دهی ادامه دهند این امکان برای شان وجود دارد و از آنان تشکر می‌کنیم.

وی افزود: مردم و دولت عراق میزبان اصلی زائران هستند و آنان بهترین تلاش ها را برای خدمات رسانی انجام دادند. همچنین از مسیرها به خوبی حفاظت کردند و هیچگونه مشکل امنیتی چه در داخل مرزها و چه در مرزهای عراق نداشتیم که اتفاق خوبی است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه امسال حدود ۲ میلیون گذرنامه و برگ تردد از سوی نیروی انتظامی صادر شده که دوبرابر سال گذشته است، افزود: همچنین ۱۲۲ میلیون وعده غذایی از سوی موکب داران به عزاداران ارائه شده است. باید به این نکته هم اشاره شود که ۲۴ میلیون شب اسکان را هم در این مراسم داشته ایم که دوبرابر سال گذشته است.

ذوالفقاری با بیان اینکه ارزیابی دقیق و تعیین آسیب های مراسم امسال یکی از موضوعاتی است که تا ده روز آینده توسط مسئولان کمیته های مربوطه انجام می‌شود، تاکید کرد: ما اگر لازم باشد باید در وظایف کمیته ها و دستورالعمل های شان هم تجدید نظر کنیم. البته در زمینه اینترنت هم باید به این موضوع اشاره شود که در عراق نارسایی‌هایی در این زمینه وجود داشت که باید برای رفع آن تلاش کنیم تا بتوانیم از سامانه های مربوط به اربعین برای انتقال پیام به زائران استفاده کنیم.
رئیس ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: ما باید هم برای زیارت اربعین فرهنگ سازی کنیم تا ضرورت اسکان کوتاه مدت عزاداران در کربلا را اعلام کنیم و بگوییم که این موضوع به کاهش فشار میزبانی کشور عراق کمک می کند.
وی در پایان تاکید کرد: ما همچنین باید به ستادهای استانی خودمان برای مراسم اربعین بیش از پیش هویت ببخشیم و کاری کنیم که بهتر از گذشته فعالیت کنند.
منبع : خبرگزاری ايسنا