کد مطلب: 140401
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳
رئیس پلیس گذرنامه ناجا، با بیان اینکه امسال طی رایزنی های صورت گرفته زائران از امکان برگ تردد در کنار گذرنامه می توانند استفاده کنند، گفت: تا امروز نیم میلیون برگ تردد صادر شده است.
 
به گزارش ایران خبر،
دریافت 4 MB

به گزارش ایران خبر، به نقل از رادیو اربعین، سرهنگ نقد علی شریفی با بیان اینکه بر اساس توافق منعقد شده بین دولت عراق و دولت جمهوری اسلامی ایران مدت اعتبار گذرنامه برای سفرهای زمینی حداقل سه ماه و برای مسافرت هوایی شش ماه پیش بینی شده است، تاکید کرد: تمهیداتی برای کسانی که دولت عراق به خاطر اعتبار کم تر گذرنامه آنها از ورودشان ممانعت به عمل آورد، پیش بینی شد که  الصاق مهر تمدید گذرنامه یکی از این تمهیدات است. 

وی با بیان اینکه برای کسانی که مشکل گذرنامه داشتند نیز برگ تردد صادر شده است، ابراز کرد: برگ تردد تنها برای یک بار سفر به عراق اعتبار دارد لذا برای کسانی که در برگ تردد موقت خود مشکلی داشته و حتی برای تصحیح آن اقدام کرده اند نیز مجدداً این برگه صادر نخواهد شد و حتی الامکان برای این افراد صدور گذرنامه پیش بینی شده است.

رئیس پلیس گذرنامه ناجا با بیان اینکه گذرنامه ها و برگ تردد ها، در تهران همان روز درخواست به آدرس افراد پست شده است، گفت: در استان ها و شهرستان ها نیز گذرنامه ها تا سه ساعت به دست افراد می رسد همچنین کسانی که برگ تردد دریافت کرده اند باید این موضوع را در نظر بگیرند که این برگه ها فقط تا ۱۲ آبان ۹۸ برای سفر زمینی یا هوایی به کشور عراق اعتبار دارد.

شریفی بیان کرد: در چهار مرز زمینی شامل خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای زائرانی که اطلاعات شخصی آنها در سامانه پلیس +۱۰ ثبت شده اما برگ تردد یا گذرنامه به دستشان نرسیده، برگ تردد مجدد صادر می شود. زائرانی که قصد سفر به کربلای معلی را دارند حتماً می بایست در فرصت اندک باقی مانده به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند و این موضوع را بدانند که همکاران ما در گذرنامه ناجا این قابلیت را دارند که در کوتاه ترین زمان ممکن برایشان گذرنامه یا برگ تردد صادر کنند تا سفری آسوده داشته باشند.

وی افزود: تا روز دوشنبه، ۵۰۰ هزار برگ تردد برای زوار صادر شده و تا زمانی که مراجعان در دفاتر حضور داشته باشند همکاران ما مکلف هستند به کار آنها رسیدگی و اطلاعات متقاضیان را برای ناجا ارسال کنند.

منبع : خبرگزاری مهر