کد مطلب: 140352
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: رعایت اصل بی‌طرفی توسط عوامل اجرایی انتخابات یکی از مهم ترین اصول انتخابات است که باید مورد توجه تمام عوامل اجرایی باشد.
 

به گزارش ایران خبر، مجید خورشیدی در نشست ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به نظارت دستگاه‌های نظارتی بر عملکرد عوامل اجرایی انتخابات افزود: با توجه به اهمیت امر نظارت بر انتخابات، توجه به اصل بی طرفی باید ملاک عمل عوامل اجرایی باشد.

وی ادامه داد: رعایت اصل بی‌طرفی توسط عوامل اجرایی انتخابات یکی از مهم ترین اصول انتخابات است که باید مورد توجه تمام عوامل اجرایی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر به امر آموزش مجریان انتخابات و مردم در موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت:  ضمن اینکه فرمانداران باید امر آموزش را جدی بگیرند، قانون انتخابات باید مورد توجه همه عوامل برگزاری انتخابات باشد.

خورشیدی با بیان اینکه آموزش انتخابات ویژه بخشداران مستقل و معاونان سیاسی فرمانداری ها ضروری است، اظهار کرد: علاوه بر عوامل اجرایی، مردم، نمایندگان فرمانداران در انتخابات هم باید آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.

وی بر ضرورت آگاهی همه عوامل انتخابات از قانون انتخابات تاکید کرد و بیان کرد: کمیته اطلاع رسانی و آموزش ستاد انتخابات، ارائه آموزش های مورد نیاز به قشرهای مختلف مردم را در دستور کار قرار دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه بایدها و نبایدهای حقوقی انتخابات توسط کمیته بازرسی ستاد انتخابات تهیه شود، گفت: یکی از مسائل و مشکلات موجود مربوط به فیبرنوری در فرمانداری ها است که کمیته فناوری اطلاعات باید نسبت به رفع مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

اعضای هیات اجرایی انتخابات حتما کارت هوشمند ملی داشته باشند

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر هم در این نشست گفت: فرمانداران، تجیهزات و امکانات موردنیاز انتخابات را از محل اعتبار کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تامین کنند.

عباس برزگرزاده با بیان اینکه اعضای هیات های اجرایی انتخابات حتما باید کارت هوشمند ملی داشته باشند، تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم در انتخابات آتی استفاده از کارت هوشمند ملی است و با توجه به اینکه همچنان شهروندانی از استان بوشهر کارت هوشمند ملی دریافت نکردند، نسبت به تهیه کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: موضوع زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات توسط صدا و سیما با جدیت دنبال شود ضمن اینکه موضوع آموزش انتخابات هم در دستور کار ستاد انتخابات قرار گرفته و دنبال خواهد شد به طوری که کارگاه های آموزشی انتخابات در استان برنامه ریزی خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا