کد مطلب: 140225
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) گفت: تهران با داشتن ۲۸.۹ درصد جرایم سایبری در صدر جدول استان ها قرار دارد
 
به گزارش ایران خبر، سردار وحید مجید گفت: اولویت عملیات ها و برنامه های ما، تهران بزرگ است که برای این منظور، مجوز سه پایگاه را برای تهران بزرگ گرفتیم که یکی از آن ها در شمیرانات دایر و فعال است و زیرساخت ها پیاده سازی شده و پلیس فتا در حال انجام وظیفه است.

 رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) با اعلام این خبر که تهران با داشتن ۲۸.۹ درصد جرایم سایبری در صدر جدول استان ها قرار دارد، افزود: پس از تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و خوزستان به ترتیب در رتبه های دوم تا ششم قرار دارند.

وی ادامه داد: مهمترین موضع راهبردی ما، استحکام سازمانی پلیس فتا است و یکی از مولفه های این استحکام، نیروی انسانی است.

سردار مجید گفت: روی حوزه تعهد و حرفه ای گرایی کارکنان به دلیل این که امین حریم خصوصی افراد می شوند بسیار توجه داریم و این موارد فاکتور ممیزه ما هستند.  

رئیس پلیس فتا، ضمن اشاره به این که شعار امسال هفته نیروی انتظامی، پلیس هوشمند و امین مردم است، خاطرنشان کرد: دیگر مولفه استحکام سازمانی پلیس فتا، انجام اقدامات لازم در حوزه های فردی، زیرساختی و فرایندهایی است که منجر به هوشمندی پلیس می شود و در این حوزه اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: رفتار سازمانی مناسب پلیس از لحاظ تکریم ارباب رجوع و داشتن ظاهر مرتب از دیگر فاکتورهای ما است. همچنین تلاش کردیم ساختار سازمانی ما چابک، یادگیرنده و به نوعی باشد که با حوزه ها و تغییرات شگرفی که در حوزه فناوری می شود، بتواند در این محیط رقابتی رقابت کند.

سردار مجید یادآور شد: دیپلماسی سایبری هم که حوزه فراملی است، همواره مدنظر ما و از فاکتورهای استحکام سازمانی پلیس فتا بوده که منوط به همکاری بین المللی است و تلاش کردیم در این راه ارتباط خوبی با پلیس سایبری دنیا داشته باشیم. در ادامه این همکاری توانستیم امسال حکم دستگیری دو متهم را با همکاری پلیس اینترپل بگیریم و این دو متهم را به کشور بازگردانیم./ایرنا

منبع : ایران آنلاین