کد مطلب: 139522
 
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از پرداخت هزینه‌های تحصیلی فرزندان زندانیان در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، جبار باقری در این باره گفت: با توجه به سیاست های انجمن و تعهدی که در زمینه آموزش فرزندان زندانیان و ادامه تحصیل فرزندان آنان و همچنین پیگیری فرزندان بازمانده از تحصیل داده‌ایم، نوبت اول هزینه های تحصیلی فرزندان تحت پوشش در قالب کیف و کفش و لوازم التحریر  پرداخت شده است.

وی افزود: فرزندان زندانیان یکی از اولویت های ویژه و از مهمترین دغدغه‌های انجمن به شمار می روند و  به منظور تشویق و ترغیب فرزندان محصل زندانیان تحت پوشش طرح های مختلفی در قالب کارت هدیه، بسته های فرهنگی و ... در دست اجرا داریم که به مناسبت های مختلف و با همکاری و کمک خیرین به آنان پرداخت می شود.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز ادامه داد: زمانی که خانواده‌ای سرپرست خود را به صورت موقت از دست می دهد، بی شک فرزندان دچار آسیب های جدی می شوند که عدم حمایت از آنها موجب بی انگیزگی و بی تفاوتی نسبت به درس و مدرسه و در نهایت موجب دور افتادن آنان در امر تحصیل علم و سوادآموزی می‌شود.
باقری تصریح کرد: هیچ یک از فرزندان زندانیان تحت پوشش نباید به جهت فقر مالی از تحصیل باز بمانند؛ لذا به مناسبت آغاز سال تحصیلی، انجمن حمایت زندانیان مرکز در نوبت اول در شهریور ماه سال جاری با کمک خیرین به 300 نفر از دانش آموزان بسته های فرهنگی شامل لوازم التحریر، کیف و کفش و ... اهدا شد.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز در پایان گفت: نوبت دوم پرداختی انجمن در مقوله تحصیل فرزندان در حال پرداخت است که بر این اساس برای دانشجویان کمک هزینه ۵۰۰ هزار تومانی، برای دانش آموزان دبیرستانی کمک هزینه 300 هزار تومانی و برای مقاطع پایین تر برای هر دانش آموز ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه نقدی در نظر گرفته شده است.

 

منبع : خبرگزاری ايسنا