کد مطلب: 139352
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و عربستان نمی‌توانند سرریز ناتوانی خود را به صحنه اختلافات و درگیری هسته ای ایران سوق دهند.
 

به گزارش ایران خبر، علی لاریجانی صبح امروز(سه شنبه) در ابتدای جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی از تدبیر دولت در برداشتن گام سوم در موضوع هسته‌ای حمایت می‌کندف گرچه برخی از دول حرف های نسنجیده زده‌اند ولی منطق ایران در این امر روشن است.

وی افزود: ما در توافق هسته‌ای تعهداتی در مقابل تعهدات طرف مقابل داشتیم اما رئیس‌جمهور آمریکا این تعادل را به هم زد و دیگران هم تلاش درستی در ایجاد تعادل منظور در این توافق صورت ندادند، بنابراین سیاست رعایت میزان تعهد در مقابل تعهد طرف مقابل سیاست عادلانه و معقولی است و درشت گویی در مقابل سخن عادلانه را هیچکس نمی پذیرد.

رئیس مجلس تاکید کرد: این دولت‌ها دعوای طولانی مدت در منطقه در ماجرای جنگ یمن را به آوردگاه تبلیغاتی علیه ایران تبدیل می‌کنند. آمریکا و عربستان که جنگ های منطقه را در چند دهه اخیر باعث گردیده اند و در اکثر کشورهای درگیر پای آنها دیده می‌شود و در جنگ ناجوانمردانه علیه ملت مظلوم یمن به بن بست رسیده اند، نمی‌توانند سرریز ناتوانی خود را به صحنه اختلافات و درگیری هسته ای ایران سوق دهند و از طرفی اگر تصور می‌کنند با ازدیاد نیرو در خلیج فارس به بهانه امنیت می توانند بر اراده پایداری ملت ایران تاثیر بگذارند اشتباه می کنند.

لاریجانی تاکید کرد: این نیروها خود عامل ناامنی و اصطکاک امنیتی می‌گردند که مقصر آن خودشان خواهند بود.

ادامه دارد ...

منبع : خبرگزاری مهر