کد مطلب: 139313
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به رشد سریع بدهی های شرکتی در سیستم بانکی دنیا، گفت:گفت: با روند فعلی ظرف ۲۰سال آینده مجموع بدهی‌ها در سطح جهان به ۵۰۰ درصد تولید ناخالص جهان می‌رسد.
 

به گزارش ایران خبر، عبدالناصر همتی با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی با ارائه گزارشی از سفر خود به کویت و شرکت در کنفرانس بین المللی بانکداری نوشت: روز دوشنبه اول مهر ۹۸ به دعوت رئیس بانک مرکزی کویت در کنفرانس بین المللی بانکداری در این کشور شرکت کردم. دراین نشست بحث‌های مهمی در مورد چالشهای سیاسی و اقتصادی سیستم بانکی مطرح شد. 

دو چالش مهم به تفصیل درکنفرانس بحث شد: یکی سرعت رشد تکنولوژی و اینکه اگه سیستم بانکی نتواند خود را با تحولات تکنولوژی تطبیق دهد، به تدریج جایگاه خود را از دست می دهد. 

دوم، رشد سریع بدهی های شرکتی است که با روند فعلی رشدش ظرف ۲۰ سال آینده مجموع بدهی ها را در سطح جهان به ۵۰۰ درصد تولید ناخالص جهان خواهد رساند.

قبل از شروع کنفرانس،فرصتی بود برای گفتگو و تبادل نظر با برخی از رؤسای بانکهای مرکزی منطقه. دراین کنفرانس رؤسای بانکهای مرکزی قطر،امارات، عمان، عربستان سعودی،بحرین،مصر و اردن شرکت داشتند.

منبع : خبرگزاری مهر