کد مطلب: 139264
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: امروز تولید خودروسازان نسبت به گذشته وضعیت بهتری پیدا کرده و رقم بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه که در کف پارکینگ‌ها بود امروز به اندکی بیش از ۳۰ هزار دستگاه کاهش یافته است.
 
به گزارش ایران خبر، خودروهای کف پارکینگ به ۳۰ هزار کاهش یافت
 وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: امروز تولید خودروسازان نسبت به گذشته وضعیت بهتری پیدا کرده و رقم بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه که در کف پارکینگ‌ها بود امروز به اندکی بیش از ۳۰ هزار دستگاه کاهش یافته است.
«رضا رحمانی» ظهر یکشنبه در حاشیه مجمع عمومی عادی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) افزود: امروز در جلسه‌ای با یکی از خودروسازان بزرگ، مشخص شد که شمار خودروهای کف پارکینگ از ۸۰ هزار دستگاه به بیش از ۳۰ هزار دستگاه رسیده است و این امر ناشی از سیاست داخلی سازی در کشور است که به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شده است.
به گفته رحمانی قطعات داخلی سازی شده در واقع با تکیه بر توانمندی داخلی مشکلات این بخش را برطرف خواهد ساخت.
وی درباره مشکلات هپکو گفت: بحث سهامداری این واحد صنعتی مربوط به سازمان خصوصی سازی است که باید تصمیم‌گیری کند و از نظر تولید و اشتغال هم وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد موضوع شد و در واقع اکنون تعیین تکلیف سهامدار مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) است و روی مساله حقوق کارکنان این مجموعه قرار است بانک ملی ایران نابعی اختصاص دهد تا مشکل حقوق برطرف شود.
وزیر صنعت اضافه کرد: قرار است وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها) با هپکو برای خرید سفارش دهند که انتظار می‌رود مشکلات این واحد صنعتی به زودی برطرف شود.
 برنامه کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات اجرا می‌شود

 وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از برنامه کاهش واردات در افق ۱۴۰۰ به میزان ۱۰ میلیارد دلار خبر داد که امسال با سرمایه گذاری لازم به میزان چهار میلیارد دلار مورد انتظار است.
«رضا رحمانی» پیش از ظهر امروز ( یکشنبه) در مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، افزود: امسال هفت محور برای سال رونق تولید در برنامه وزارتخانه با ۳۴ برنامه عملیاتی پیش بینی شده است و توسعه معادن یکی از محورهاست، علاوه بر این فعال سازی معادن کوچک مقیاس، تکمیل زنجیره فلزات اساسی و اکتشافات در قالب انقلاب معدنی دنبال می شود.
به گفته وزیر صنعت، نهضت ساخت داخل و انقلاب معدنی از مهمترین برنامه‌های این بخش محسوب می‌شود و در حقیقت نهضت ساخت داخل حرکت بزرگی است، که اقتصاد کشور و بخش معدن را فعال می‌سازد و بر اشتغال هم به نحو محسوسی تاثیرگذار است.
به گفته رحمانی حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها نقش موثری در شرایط تحریم خواهند داشت و چنانچه از معدن به عنوان جایگزین درآمد نفتی می‌خواهیم بهره بگیریم باید از همه توانمندی‌های داخلی به ویژه شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنیم.
/ایرنا
منبع : ایران آنلاین