کد مطلب: 138562
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به بلاتکلیفی پروژه های نیمه تمام شهر تذکر داد و گفت: سرمایه های شهر در حال از بین رفتن است.
 

به گزارش ایران خبر، احمد مسجد جامعی در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به تذکر رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بلاتکلیفی پروژه آئینی صبا گفت: سندی در شورای چهارم به تصویب رسید که شهرداری تهران را ملزم به تهیه مکانی برای جمع آوری کتابها، اشیا، تابلوها و آثار مربوط به حضرت سیدالشهدا کرده بود. این سند، سند استواری است که تحقق آن قابل پیگیری است.

وی ادامه داد: در محرم گردی که اخیرا به همراه رئیس شورای شهر انجام دادیم آثاربسیار ارزشمندی از محرم مشاهده کردیم. ۵۰۰ پرده عاشورا که در اختیار میرزاعلی بود و یا نقاشی های ارزشمند قهوه خانه ای با موضوع تعزیه و عاشورا. گلایه برخی از این هنرمندان این بود که در دوره ای که فکر می کردیم بیشتر توجه به این اثار شود کمترین توجه شد.

مسجد جامعی در ادامه با اشاره به مرکز هنرهای آئینی صبا که در اوایل دهه ۸۰ به طور مشترک با شهرداری تهران احداث شد گفت: این مرکز از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است. دارای کتابخانه، گالری، ۳ سالن نمایش و دارد که پیشرفت فیزیکی آن ۹۰ درصد بوده. ۶ هزار متر زمین و ۱۸ هزار متر مربع بنا دارد و بهترین جا برای جمع آوری و نمایش این آثار هنری است. اما در حال حاضر این ساختمان همچنان بلاتکلیف است و درخواست می کنیم گزارشی از وضعیت آن در صحن شورا ارائه شود.

وی تصریح کرد: ۱۸ سال از آغاز این پروژه می گذرد و همچنان بلاتکلیف است و سرمایه های شهر در حال از بین رفتن است.

منبع : خبرگزاری مهر