کد مطلب: 138539
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۴۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور در ۵ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ درصد افزایش داشته است.
 

به گزارش ایران خبر، اسکندر مؤمنی گفت: در ۵ ماه گذشته، کشفیات مواد مخدر در کشور ۴۰۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲ درصد افزایش داشته است، همچنین میزان کشفیات در استان اصفهان طی این مدت، بیش از ۲۰ تن بوده که نسبت مدت مشابه به سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اصفهان، تصمیماتی در سطوح استانی و ملی اتخاد شد که یکی از آن‌ها، راه‌اندازی کمپ درمان و بازتوانی وی‌ژه بانوان بود؛ زنان در حوزه اعتیاد بیشترین صدمه را متحمل می‌شوند که در نظر داریم کمپی مختص آنان در این استان راه‌اندازی کنیم.

دبیرکل ستاد همچنین راه‌اندازی مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان توسط شهرداری و ایجاد اردوگاه کاردرمانی از سوی سپاه پاسداران در این استان را از دیگر مصوبات این جلسه برشمرد و گفت: این اردوگاه تا یک ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شود و کمپ شهرداری نیز ۷۰ درصد پیشرفت داشته که قرار است امروز از آن بازدیدی داشته باشیم و امیدواریم در راه‌اندازی این دو کمپ و اردوگاه تسریع شود و موضوع معتادان متجاهر در اصفهان تا پایان سال به ساماندهی برسد.

مؤمنی همچنین ایجاد یک ایستگاه ایست - بازرسی در خروجی بویین بعد از شهرستان داران و تقویت ایستگاه ایست- بازرسی جندق را از دیگر مصوبات این جلسه ذکر کرد و گفت: برای اجرای مجموعه‌ی این طرح‌ها ۲ میلیارد تومان اعتبار از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: در حوزه ملی نیز امسال چند فروند پهپاد را به استان‌های شرق کشور اختصاص خواهیم داد تا کویر پوشش داده شود و در صورت لزوم سال آینده پهپادها توسعه خواهند یافت.

منبع : خبرگزاری مهر