کد مطلب: 137913
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
وزیر کشور با تاکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم هیچ‌گونه کالای اساسی از کشور قاچاق شود، گفت: نظارت‌ها در این حوزه شدید است.
 

به گزارش ایران خبر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جشنواره شهید رجایی در زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده، تلاش می‌شود تا اجازه ندهیم کالای اساسی از کشور قاچاق شود و در آخرین اقدام مانع از خروج یک نوع کالا از کشور شدیم.

وی ادامه داد: در رابطه با جابه‌جایی دام نیز چارچوب‌ها اعلام شده و کسی حق جابه‌جایی دام را ندارد، مگر این‌که بر اساس دستورالعمل‌ها این اقدام انجام شود وگرنه هرگونه انتقال دام بدون مجوز قاچاق به‌شمار می‌آید و با این موارد به‌شدت برخورد می‌شود.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه برای مسدود شدن مسیر قاچاق بنزین نیز برنامه‌های مختلفی در حال اجرا است، افزود: در این رابطه در شهرهای مرزی واقع در شرق و غرب کشور، بنزین به تعاونی‌ها با قیمت مناسب وضعیت ارائه می‌شود و قطعا این امر در کاهش قاچاق سوخت حائز اهمیت است.

وزیر کشور همچنین در ادامه با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه‌های ثبت، عامل مهمی در کاهش قاچاق کالا و ارز خواهد بود، خاطرنشان‌ کرد: بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام شده است که شاهد پیشرفت‌های خوبی هستیم و امیدواریم با متصل شدن سامانه‌ها، شاهد ساماندهی وضعیت و کاهش محسوس قاچاق کالا و ارز باشیم.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: در گذشته شاهد قاچاق 21 میلیاردی در کشور بودیم که با اقداماتی از این دست، کاهش این رقم و ثبت عدد 10 تا 11 میلیاردی داشته‌ایم که البته باید این ارقام باز هم کاهش داشته باشد.


منبع : خبرگزاری ايسنا