کد مطلب: 137892
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی امروز (۴ شهریور) با افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها، کیفیت هوا در پایتخت به طور موقت نامطلوب می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده تجمع موقتی آلاینده‌ها در برخی ساعات صبح امروز (۴ شهریور) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها است. هر چند با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد انتظار می‌رود که در بهبود نسبی وضعیت کیفیت هوا تاثیرگذار است.

با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر گازهای مورد نیاز برای تولید آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ افزایش موقتی در غلظت این آلاینده مشاهده می‌شود که نسبت به روز گذشته از بزرگی کمتری برخوردار است.

بر این اساس با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز (۴ شهریور) وضعیت نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس به‌طور موقت در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار می‌شود.

با تداوم این شرایط جوی تا فردا (۵ شهریور) افزایش غلظت آلاینده‌ها طی صبح دور از انتظار نیست همچنین با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف در طول روز افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات مشاهده می‌شود. هر چند کاهش نسبی دما و احتمال افزایش میزان ابرناکی در برخی ساعات بعد ازظهر فرآیند شکل‌گیری این آلاینده را محدود می‌کند همچنین طی برخی ساعات فردا بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود که در بعضی اوقات به‌ویژه شب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا برای گروه‌های حساس را به دنبال دارد.

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۹ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۹۰ همچنان در شرایط سالم است.

منبع : خبرگزاری ايسنا