کد مطلب: 137297
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷
پیش نویس قانون آمار کشور در نشستی به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصویب و مقرر شد فرایند تبدیل آن به لایحه فراهم شود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از مرکز آمار ایران، در پنجاه‌ و نهمین جلسه شورای‌عالی آمار پیش‌نویس قانون آمار کشور که پیش از این توسط کمیسیون تخصصی شورای‌عالی آمار مصوب شده بود به اتفاق آرا تصویب شد.

در این جلسه که به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس شورای‌عالی آمار برگزار شد، مقرر شد این پیش‌نویس به عنوان یک سند ملی آماری به هیئت دولت ارسال شود تا اقدامات بعدی برای تبدیل آن به لایحه دولت انجام شود.

بر اساس این گزارش، مطالعات در خصوص تهیه و تدوین پیش‌نویس اولین قانون آمار کشور از دو سال پیش در قالب یک طرح پژوهشی در پژوهشکده آمار آغاز شده بود و پس از بررسی‌های کارشناسی در مرکز آمار ایران و اخذ نظرات کارشناسان و صاحبنظران این حوزه در دستور کار کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار قرار گرفت که پس از بررسی در پنج جلسه مستمر آن کمیسیون و انجام اصلاحات لازم ، در صدونهمین جلسه آن کمیسیون  تایید  شد و  در پنجاه و نهمین   جلسه شورای عالی آمار به اتفاق  آرا به تصویب رسید.

منبع : خبرگزاری مهر