کد مطلب: 137112
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶
می‌دانم که نیت امانوئل مانند بقیه خوب است، اما هیچ کس به جز ایالات متحده از طرف ایالات متحده سخن نمی‌گوید. هیچ‌کس به هیچ شکل و مدلی، ما را نمایندگی نمی‌کند.
 
به گزارش ایران خبر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، با انتشار دو توییت ضمن انتقاد از رئیس‌جمهوری فرانسه نوشت که ایران "به شدت به دنبال گفت‌وگو با آمریکا" است، اما پیام‌های متناقض دریافت می‌کند.ترامپ در توییت‌هایی که روز پنج‌شنبه منتشر کرد، نوشت که امانوئل مکرون، از طرف آمریکا سخن نمی‌گوید.
رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: "می‌دانم که نیت امانوئل مانند بقیه خوب است، اما هیچ کس به جز ایالات متحده از طرف ایالات متحده سخن نمی‌گوید. هیچ‌کس به هیچ شکل و مدلی، ما را نمایندگی نمی‌کند."
اخیرا گزارش‌های ضد و نقیضی درباره تلاش‌های میانجیگرایانه امانوئل مکرون برای برقراری ارتباط بین تهران و واشنگتن منتشر شده است.
چنانکه وب سایت المانتیور گزارش داده بود، مکرون از حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران دعوت کرده است تا در نشست بعدی سران کشورهای عضو گروه هفت شرکت کند و در حاشیه این اجلاس با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کند.
 
بر اساس گزارش المانیتور، این دعوت از سوی رئیس‌جمهور ایران رد شد.
 
اما یک دیپلمات فرانسوی که نامش فاش نشد، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز این گزارش را تکذیب کرد و گفت چنین دعوتی اصولا صورت نگرفته است.
 
احتمالا توییت‌های روز پنج‌شنبه دونالد ترامپ در واکنش به این گزارش‌ها منتشر شده‌اند.
 
ترامپ در این توئیت‌ها نوشته است که ایران با مشکلات جدی اقتصادی روبه‌رو است./ بی بی سی
منبع : ایران آنلاین